Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

PZ Cormay SA jest producentem odczynników diagnostycznych i dystrybutorem sprzętu diagnostycznego.

cormay

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Spółka zyskała w czasie pierwszej sesji nowego tygodnia ponad 5%, ponownie utrzymując bardzo wysokie obroty, które potwierdzają realne zainteresowanie tymi akcjami. Dynamiczne wzrosty trwają od początku października i na razie nie wydaje się aby miały się zakończyć. Prawdopodobnie będzie to jedna ze spółek, na której wystąpi tzw. rajd św. Mikołaja czyli wzrosty w okresie grudniowym. Argumentami przemawiającymi za takim obrotem spraw są wysokie obroty, dynamika popytu oraz technika – po wybiciu kluczowego oporu przy 2,25 zł czyli poprzedniego wierzchołka, kurs wykonał płytką, dwudniową korektę po czym ruszył do dalszej zwyżki. Wydaje się więc, że 2,90 zł jest w zasięgu jeszcze przed Świętami. O wzrostach informujemy od 10 listopada.

Skotan działa w sektorze paliwowym, gdzie dążyć będzie do uzyskania i utrzymania pozycji lidera w produkcji i sprzedaży biopaliw w Polsce.

skotan

Skotan rósł w poniedziałek o 6,5%. Nie robi to jednak specjalnego wrażenia, gdyż w piątek mieliśmy spadki o nieznacznie tylko mniejszej skali. Wydaje się, że w najbliższym czasie może rozstrzygnąć się czy wzrosty trwające od lipca rozwiną się czy były jednak zaledwie większą korektą w długotrwałym trendzie spadkowym. Obecnie cena znajduje się na ciekawym wsparciu, z którego mogłoby dojść do zainicjowania kolejnego impulsu wzrostowego. Jeżeli do tego nie dojdzie, to kolejna okazja pojawi się przy dolnej krawędzi kanału, gdzie również mamy lokalne wsparcie. Wysokie obroty utrzymujące się w czasie wzrostów sugerowałyby, że dochodzi do zmiany trendu, aczkolwiek jeżeli dojdzie do wyjścia ceny dołem z kanału, znacząco wzrośnie prawdopodobieństwo dalszych spadków i ostatecznie okaże się, że bariera ostatniego szczytu trendu spadkowego czyli 0,80 zł była jednak nie do przejścia.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here