Naga MarketsPrzyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

PZ CORMAY S.A. to producent odczynników diagnostycznych
i dystrybutor aparatury medycznej, od niespełna 30 lat zajmujący się produkowaniem testów in vitro dla chemii klinicznej.

W trakcie piątkowego zamknięcia akcje spółki drożały o ponad 17%, co jest najsilniejszą, jednodniową aprecjacją od kilkudziesięciu miesięcy. Dzięki temu notowania wybiły nowe maksima sierpniowe. W dłuższym terminie cena znajduje się jednak nadal w wyraźnym trendzie spadkowym i dopiero pokonanie obecnej strefy oporu 1,23-1,30 pozwoli myśleć o wyraźniejszej aprecjacji.

Powodem tak dynamicznych wzrostów była publikacja skonsolidowanego raportu za pierwszą połowę bieżącego roku, który wykazał silny spadek straty netto wobec poprzedniego okresu.

Druga spółka w dzisiejszym zestawieniu, Qumak, zajmuje się wsparciem klientów w zakresie rozwijania projektów dotyczących nowych technologii w branży IT.

Akcja cenowa w ostatnich dniach testowała poziom 1,50, pokrywający się z istotną strefą S?R i minimami z początku roku. W jej okolicach nastąpiła silniejsza reakcja popytowa testująca szczyty rysowane na początku kwietnia bieżącego roku. Do głównej bariery blokującej byki zostało jeszcze jednak sporo, ta znajduje się bowiem na wysokości 2,30 (maksima styczniowe).

Wzrost akcji przed weekendem wywołany został informacją dotyczącą odstąpienia od umowy zawartej z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej w 2014 roku, co jest sygnałem wewnętrznych porządkowych przed chęcią sfinalizowania fuzji z grupą Euvic.

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here