Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

PZ Cormay SA jest producentem odczynników diagnostycznych i dystrybutorem sprzętu diagnostycznego.

cormay

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Spółka zyskiwała na wczorajszej sesji ponad 5% i był to najlepszy dzień od czasu kilkudniowej korekty spadkowej, w której co optymistyczne, malały obroty. Spadki zatrzymały się mniej więcej w rejonie poprzedniego wierzchołka, a więc na lokalnym wsparciu. W trakcie korekty doszło także do re-testu wybitej niedawno 1,5 rocznej linii trendu spadkowego. Wszystko to wygląda optymistycznie i może wskazywać na chęć dalszych wzrostów, zwłaszcza na początku nowego roku. Pierwszym celem kupujących powinien być szczyt z maja czyli 2,88 zł. To wciąż około 27% potencjalnych wzrostów. Pierwszy raz o ożywieniu pisałem 10 listopada.

Lentex jest największym krajowym producentem wykładzin podłogowych PCV oraz włóknin technicznych.

lentex

Lentex w środę zyskał niespełna 1%, aczkolwiek ponownie odrobił poranne spadki, co daje efekt w postaci kolejnej już świecy z długim dolnym cieniem. Wygląda to bardzo ciekawie i optymistycznie zwłaszcza w kontekście trendu wzrostowego i ważnego wsparcia na jakie składa się m.in. poprzedni dołek. W ostatnim czasie pojawiły się także wyższe obroty i sytuacja zaczyna przypominać tę z początku lipca. Miejmy nadzieję, że i tym razem cena zacznie rosnąć, a pierwszym celem będzie powrót na ostatni szczyt czyli okolice 9,60 zł.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza środowej sesji na DAX. Koniec ery niskich stóp procentowych.
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: GTC
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here