Naga MarketsCormay to uznany producent wysokiej jakości odczynników diagnostycznych i dystrybutor światowej klasy aparatury medycznej.

cormay
źródło xStation 5

Akcje spółki poruszają się w trendzie spadkowym od 2011 roku. W tym czasie spółka zaliczyła potężny spadek z kilkunastu złotych na poziomy poniżej 1 zł. Szukając powodów takiego zachowania kursu, wystarczy spojrzeć w archiwalne raporty finansowe. Spółka od 2014 roku wykazuje straty w ujęciu rocznym i jedynym pozytywem jest to, że są one z roku na rok coraz mniejsze. Ostatni raport za trzeci kwartał pokazał stratę netto w wysokości 1,29 mln zł czyli więcej niż przed rokiem, gorzej wypadły także wyniki operacyjne oraz przychody. Co ciekawe, komentarz do wyników był dość optymistyczny. Zarząd wskazał, że spółka stoi u progu przełomu, którego efekty mają być widoczne już w najbliższym roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród pozytywów można wymienić np. zarejestrowanie produktów na terenie Rosji, a także niedawne pozytywne wieści odnośnie analizatora hematologicznego Hermes Senior, który spółka może już wprowadzać na rynek krajowy i europejski. Zdaniem Zarządu, produkt ten ma znaczenie strategiczne i może znacząco wpłynąć na poprawę wyników. Ponadto spółka planuje budowę centrum produkcyjnego, a kluczowe decyzje w tej sprawie mają zapaść jeszcze w pierwszym kwartale roku. Wydaje się więc, że kilka obiecujących informacji plus mocno wyprzedany rynek wystarczyły do zainicjowania odbicia. Wydaje się jednak, że aby było ono trwałe, niezbędny będzie mocniejszy konkret w postaci wykazania zysków w raporcie kwartalnym. Na wykresie mamy sporą bo ponad 75% zwyżkę od połowy ubiegłego roku. Ruch ten porusza się w kanale wzrostowym o równych zasięgach. Jeżeli również zasięg korekty byłby podobny, to kolejnej szansy można byłoby szukać w rejonie 1 zł lub ponownie przy dolnej krawędzi kanału. Zejście niżej postawi pod znakiem zapytania cały ruch wzrostowy.

Czytaj także: Esotiq [EAH], Getin Noble Bank [GNB] – Gorące spółki dnia 21.01.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here