Naga MarketsPZ Cormay SA jest producentem odczynników diagnostycznych i dystrybutorem sprzętu diagnostycznego.

cormay mn

Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW

Wykres miesięczny pokazuje, że od pewnego czasu trend spadkowy wyhamował. Wciąż broniony jest dołek sprzed roku, kiedy pojawiła się bardzo mocna świeca popytowa pin bar powstała przy wysokim wolumenie. Od tego czasu cena porusza się bokiem, być może więc trwa swego rodzaju proces akumulacji. Na razie jednak brakuje mocniejszego wybicia, które potwierdzałoby tę hipotezę. Z drugiej strony zejście poniżej 1,50 zł powinno potwierdzić panujący trend i oznaczać dalszą dominację podaży.

Weź udział w darmowym konkursie giełdowym, odbierz nagrodę gwarantowaną i wygraj 35 000 zł

cormay w1

Na wykresie dziennym można wyznaczyć całkiem nieźle respektowaną linię trendu. Widać, że aby zacząć mówić o zmianie trendu potrzeba wybicia przynajmniej okolic 2,50 zł. Wtedy pokonana byłaby linia trendu oraz najbliższy opór czyli poziom ostatniego szczytu trendu spadkowego. Warto także mieć na uwadze, że kilka poprzednich korekt miało zbliżony zasięg. Gdyby więc doszło do wspomnianego wybicia, mielibyśmy największy ruch wzrostowy od ponad 3 lat.

cormay d1

Wykres dzienny wygląda całkiem pozytywnie mimo nadal trwającego trendu spadkowego. Od dłuższego czasu kurs porusza się w kanale o lekkim nachyleniu spadkowym. Często i dokładnie respektowana jest zwłaszcza jego dolna krawędź. Obecnie cena zmierza do górnej krawędzi czyli okolic 2,50 zł. Wybicie dałoby przynajmniej wstępny sygnał zmiany trendu z pierwszym celem w okolicach 3 zł. Ciężko prognozować jak duże są szanse na takie wybicie, wydaje się jednak, że kupujący nie są bez szans. Obecny ruch wzrostowy zbudowany był przy wysokich obrotach. Jest to pewna zmiana, gdyż przy kilku wcześniejszych ruchach w górę wyższe obroty pojawiały się przy ich końcach, a nie u podstaw. Pamiętajmy jednak o wciąż trwającym głównym trendzie i zbyt pochopnie nie przeceniajmy pozytywnych sygnałów.

Przyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny komentarz makro – rollercoaster EBC
Następny artykułPodążaj Śladami Wielkich Graczy – 22 kwietnia 2016
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here