Naga Marketsjeremy corbyn12 grudnia 2019 r. a więc za dokładnie trzy tygodnie odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy przy urnach zdecydują czy poprzeć obecnego premiera i jego plan opuszczenia Unii Europejskiej 31 stycznia 2020 r., czy postawić na opozycyjną Partię Pracy pod przewodnictwem Jeremy’ego Corbyna i jego “radykalny” plan transformacji Zjednoczonego Królestwa.


Corbyn obiecuje socjalistyczną transformację Zjednoczonego Królestwa

Jeremy Corbyn przedstawił w czwartek manifest wyborczy swojej Partii Pracy. Zaprezentował w nim swoje “radykalne” plany transformacji Wielkiej Brytanii poprzez podwyżki płac w sektorze publicznym, wyższe podatki od przedsiębiorstw i szeroko zakrojoną nacjonalizację infrastruktury.

Reuters zwraca uwagę, że Brytyjczycy stoją teraz przed trudnym wyborem. Z jednej strony mają bowiem plan Corbyna dotyczący socjalistycznej Wielkiej Brytanii, w tym powszechnej nacjonalizacji i darmowych usług publicznych, a z drugiej dążenie premiera Borisa Johnsona do dostarczenia Brexitu w ciągu kilku miesięcy i zbudowania “dynamicznej gospodarki rynkowej”.

Corbyn przedstawił manifest nadziei

Przemawiając w Birmingham, Corbyn zainicjował swoje plany “zielonej rewolucji przemysłowej”, w których tylko Partia Pracy mogła zakwestionować status quo, walcząc dla zwykłych ludzi przeciwko “bankierom, miliarderom i establishmentowi”.

– Manifest Partii Pracy jest manifestem nadziei, tym właśnie jest ten dokument – manifestem, który przyniesie realne zmiany – powiedział Corbyn, dodając, że to manifest pełen popularnej polityki, którą establishment polityczny blokował przez całe pokolenie.

Obietnice Corbyna zakładają dodatkowe 82,9 miliarda funtów wydatków, a także 82,9 miliarda funtów na rzecz zwiększenia dochodów.

Wśród propozycji laburzystów znalazła się propozycja wprowadzenia podatku od nadzwyczajnych dochodów dla firm, usunięcia z listy firm, które nie przyczyniają się do walki ze zmianami klimatycznymi i zwiększenia wynagrodzeń w sektorze publicznym o 5%.

– Wiedzą, że będziemy ścigać oszustów podatkowych, złych szefów i wielkich trucicieli, aby każdy w naszym kraju miał uczciwą szansę w życiu – powiedział Corbyn.

Kurs funta testuje istotny opór

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek trwających od poniedziałku spadków rynek osunął się w okolice górnego ograniczenia wcześniejszego kanału spadkowego i dolnego ograniczenia obecnego kanału wzrostowego, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Odrzucenie tego wsparcie otworzyło drogę do ponownych wzrostów. By tendencja ta mogła być jednak kontynuowana, rynek musiałby najpierw pokonać horyzontalny opór w wysokości 1.2965.

Kurs funta (GBP) najsilniejszą walutą G10 w 2020 r. – prognozują duzi gracze

Kurs funta
GBPUSD H4

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRPP minutes: Wnioskowano o obniżkę stóp, inflacja będzie wzrastać
Następny artykułAlior Bank i CCC pod presją sprzedających. CD Projekt w trendzie wzrostowym do premiery Cyberpunka
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here