Naga MarketsRealizując obowiązek wynikający z treści wytycznych dotyczących świadczenia usług maklerskich na rynku OTC instrumentów pochodnych opublikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego, TMS Brokers przedstawił wyniki zyskowności swoich klientów w czwartym kwartale 2020 roku. Z raportu tego wyniki, że jedynie w przypadku kontraktów CFD na indeksy odnotowano spadek zyskowności polskich traderów.

  • 46,7 proc. klientów TMS Brokers zarabiało na Forex
  • 38,5 proc. klientów TMS Brokers zarabiało na indeksach
  • 45,4 proc. klientów TMS Brokers zarabiało na towarach

Wyniki z podziałem na instrumenty i dźwignię

Wyniki za czwarty kwartał minionego roku wskazują, iż spadł poziom osób realizujących zysk na indeksach z 39,7 proc. raportowanego w Q3 2020 do zaledwie 38,5 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wzrost zysków odnotowano natomiast wśród klientów handlujących kontraktami CFD na waluty (z 41,6 proc. do 46,7 proc.), towary (z 44,3 proc. do 45,4 proc.), stopy proc. (z 50 proc. do 100 proc.) oraz akcje (z 21,9 proc. do 24,2 proc.).

Ponadto, zyski osiągnęło także 32,4 proc. klientów handlujących na ETF-ach i aż 43,9 proc. na krypto walutach.

Zyskowność procentowa klientów TMS Brokers w IV kw. 2020 r.

Jak podaje TMS Brokers, zysk lub strata określana jest na podstawie różnic salda księgowego rachunku pieniężnego. W wyliczeniach uwzględniani są klienci, na rachunkach których zamknięto choć jedną transakcję w danym okresie rozliczeniowym (od 1 października do 31 grudnia 2020 roku).

Pod kątem dźwigni finansowej, najwyższą zyskowność (48,2 proc.) osiągali inwestorzy korzystający z lewara wynoszącego od 50:1 do 25:1. Średni poziom zyskowności niezależnie od rynku i wysokości stosowanej dźwigni plasował się natomiast na poziomie 35,3 proc.

Zyskowność w IV kw. 2020 r. z uwzględnieniem wysokości dźwigni finansowej

Wyniki pozostałych brokerów z licencją KNF znaleźć można pod tagiem Q4 2020.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMill Games podpisuje kolejne listy intencyjne z rumuńskimi twórcami gier
Następny artykułKurs euro (EUR/PLN) czeka na czwartkową decyzję EBC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here