Naga Markets webinar


Realizując obowiązek wynikający z treści Wytycznych dotyczących świadczenia usług maklerskich na rynku OTC instrumentów pochodnych opublikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 24 maja 2016 roku, CMC Markets przedstawia wyniki zyskowności swoich klientów w pierwszym kwartale 2019 roku. Z raportu tego wyniki, że jedynie w przypadku kontraktów CFD na towary i surowce odnotowano spadek zyskowności polskich traderów.


W pierwszym kwartale 2019 roku odnotowano wzrost zyskowności klientów CMC Markets handlujących na kontraktach na różnicę (CFD):

  • na Akcje – do 49% z 29% raportowanych w czwartym kwartale 2018 roku
  • na Indeksy – do 34% z 32% raportowanych w czwartym kwartale 2018 roku
  • na Waluty (Forex) – do 44% z 43% raportowanych w czwartym kwartale 2018 roku
  • na Obligacje i stopy procentowe – do 58% z 45% raportowanych w czwartym kwartale 2018 roku
  • na Kryptowaluty – do 40% z 34% raportowanych w czwartym kwartale 2018 roku

Okazuje się więc, że jedynie w przypadku osób aktywnie handlujących na towarach i surowcach odnotowano niewielki spadek zyskowności (do 45% z 47% raportowanych w czwartym kwartale 2018 roku).

* grupa instrumentów, na których w ostatnim kwartale było mniej niż 100 aktywnych klientów; według CMC Markets może być to za mała próba by uznać prezentowane wyniki za miarodajne i na tej podstawie wysuwać dalsze wnioski
Źródło: CMC Markets

Wyniki pozostałych brokerów i domów maklerskich działających na polskim rynku dostępne są pod tagiem Q1 2019.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs ropy delikatnie traci, miedź nadal konsoliduje
Następny artykułGPW obchodzi rocznicę 1. sesji. Polska giełdy kończy 28 lat
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here