Naga MarketsRealizując obowiązek wynikający z treści Wytycznych dotyczących świadczenia usług maklerskich na rynku OTC instrumentów pochodnych opublikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 24 maja 2016 roku, CMC Markets przedstawia wyniki zyskowności swoich klientów w pierwszym kwartale 2019 roku. Z raportu tego wyniki, że jedynie w przypadku kontraktów CFD na towary i surowce odnotowano spadek zyskowności polskich traderów.


W pierwszym kwartale 2019 roku odnotowano wzrost zyskowności klientów CMC Markets handlujących na kontraktach na różnicę (CFD):

  • na Akcje – do 49% z 29% raportowanych w czwartym kwartale 2018 roku
  • na Indeksy – do 34% z 32% raportowanych w czwartym kwartale 2018 roku
  • na Waluty (Forex) – do 44% z 43% raportowanych w czwartym kwartale 2018 roku
  • na Obligacje i stopy procentowe – do 58% z 45% raportowanych w czwartym kwartale 2018 roku
  • na Kryptowaluty – do 40% z 34% raportowanych w czwartym kwartale 2018 roku

Okazuje się więc, że jedynie w przypadku osób aktywnie handlujących na towarach i surowcach odnotowano niewielki spadek zyskowności (do 45% z 47% raportowanych w czwartym kwartale 2018 roku).

* grupa instrumentów, na których w ostatnim kwartale było mniej niż 100 aktywnych klientów; według CMC Markets może być to za mała próba by uznać prezentowane wyniki za miarodajne i na tej podstawie wysuwać dalsze wnioski
Źródło: CMC Markets

Wyniki pozostałych brokerów i domów maklerskich działających na polskim rynku dostępne są pod tagiem Q1 2019.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs ropy delikatnie traci, miedź nadal konsoliduje
Następny artykułGPW obchodzi rocznicę 1. sesji. Polska giełdy kończy 28 lat
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here