Naga MarketsCoraz mniej płatności w funtach. Króluje euro, a za nim dolar amerykańskiBrexit nie przysłużył się funtowi jeśli chodzi o udział tej waluty w płatnościach transgranicznych. Okazuje się, że popularność funta w tychże płatności jest obecnie najniższa od dekady. Bardzo dobrze radzi sobie natomiast euro, które w zeszłym miesiącu wyprzedziło dolara amerykańskiego.

Mniejsza popularność funta i dominacja euro 

Okazuje się, że udział funta brytyjskiego w płatnościach transgranicznych spada już od 4 miesięcy. Dane za maj pokazują, że GBP był wykorzystywany najmniej od ponad dekady, kiedy to w 2010 roku Towarzystwo na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej zaczęło zbierać statystyki.Z kolei euro po raz pierwszy od października 2020 roku wyprzedziło dolara Udział wspólnej waluty na rynku płatności transgranicznych był najwyższy od od lutego 2013 r. i wyniosł 39,03 proc.

Udział dolara w maju był na poziomie 38,35 proc., a zatem o ponad 1 proc. niżej od wyniku z kwietnia 39,77 proc. 

Popularność funta spada ze względu na niepewne perspektywy dotyczące umów handlowych Wielkiej Brytanii z partnerami. Chociaż dolar pozostaje główną walutą rezerwową na świecie, euro robi znaczące postępy jako alternatywa dla greenbacka.

fpmarkets

Kurs funta niezdecydowany o poranku

Wczorajsza decyzja Fed i jastrzębi zwrot w retoryce banku doprowadziły do umocnienia dolara amerykańskiego na rynku spot. W rezultacie kurs funta osunął się o ponad 0,71 proc., a środowa sesja zakończyła się pod dolną wstęgą Bollingera.

Notowania GBP/USD zmagają się teraz ze strefą wsparcia w obrębie 1,40 USD. Kolejne istotne obszary, które mogą powstrzymać sprzedających usytuowane są wokół 1,38 oraz 1,37 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax wykres | wykresy bitcoin | gielda komentarze | notowania lpp | cena euro | formacje odwrócenia trendu | dax |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here