Naga Markets

Globalna adopcja, napływy instytucjonalne i boom DeFi odegrały istotną rolę w znacznym skoku ceny w ostatnich latach ethereum (ETH). Jednak jednym z czynników, któremu nie poświęcono zbyt wiele uwagi, jest współczynnik podaży ETH na giełdach, zauważa firma analityczna Santiment. Kurs ETH/USD nieznacznie rośnie w środę w okolice poziomu 3800 USD.

Podaż ethereum na giełdach spadła o prawie 50% w 2 lata

W ciągu ostatnich 2 lat wieloryby ETH przeniosły ogromną ilość ethereum z cyfrowych platform transakcyjnych do zimnych portfeli. W rezultacie podaż ETH na giełdach spadła o prawie 47%. BTC był również świadkiem znacznego spadku podaży na giełdach.Kolejne giełdy kryptowalut wskazują, że poprzednie 2 lata były najbardziej długotrwałym exodusem monet z giełd. Podaż BTC jest o 25% mniejsza na giełdach w porównaniu do sytuacji sprzed 2 lat, a podaż ETH aż o 47% – zauważył Santiment.

Wraz ze spadkiem podaży na cyfrowych giełdach, popyt na wirtualne aktywa znacznie wzrósł w ciągu ostatnich 2 lat. ETH wzrósł na wartości ponad 2400% od grudnia 2019 r. Tymczasem Ethereum 2.0, długo oczekiwana aktualizacja sieci ETH, została uruchomiona w grudniu 2020 r.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Rośnie wpływ instytucjonalny na ethereum (ETH)

Oprócz wzrostu cen i szerszej adopcji, w ciągu ostatnich 24 miesięcy wzrosło zainteresowanie instytucjonalne produktami związanymi z ETH. Produkty inwestycyjne ethereum odnotowały wpływy o wartości 1,4 mld USD w 2021 r., co stanowi wzrost o ponad 50% w porównaniu do 2020 r. Aktywa ETH w rękach zarządzających w dużych instytucjach osiągnęły do ​​końca grudnia 2021 r. wartość 16,7 mld USD. ETH stanowi obecnie ponad 20% wszystkich aktywów krypto w portfelach „dużych graczy”.

Ethereum odnotowało znaczny wzrost wpływów do sieci, z 920 mln USD w 2020 r. do 1,3 mld USD w 2021 r., chociaż w ostatniej rundzie negatywnego sentymentu ETH odnotował 4 tygodnie wypływów o łącznej wartości 161 mln USD – podkreślono w raporcie CoinShares.

Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułRGR na wykresie EUR/PLN. Kurs euro w kierunku 4,50 zł
Następny artykułZainwestuj w Browar Jastrzębie. Trwa przedsprzedaż | Piotr Piekarski
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here