Naga MarketsPierwsze cztery dni na warszawskim parkiecie to ciągle słaby obraz rynku. Myśląc o gronie największych spółek nie można powiedzieć prawie nic dobrego. Indeks od kilkunastu sesji pozostaje w dość wąskiej, lekko wznoszącej się konsolidacji. Pewne jest, że kiedyś w końcu dojdzie do wybicia, w którąś ze stron.

2015.02.19_WIG30_H1

Te artykuły również Cię zainteresują
Najważniejszym wydarzeniem czwartku pozostawał temat Grecji, ale głównego warszawskiego indeksu nie była rozruszać, ani informacja o złożeniu przez rząd w Atenach wniosku przedłużenie pomocy, ani też informacja z Niemiec o jego odrzuceniu.

Wśród największych spółek można jedynie wybiórczo przyglądać się spółkom. Do udanych ostatnie dni mogą zaliczyć akcjonariusze PGE oraz KGHM i jeśli szukamy czegoś w gronie blue chips to na pewno warto zwrócić na nie uwagę.

2015.02.19_KGHM_D1

O ile narzekanie na WIG30 prawnie nie ma końca to coraz ciekawiej dzieje się na mniejszych spółkach. Indeks MWIG40 jest tego doskonałym przykładem.

2015.02.19_MWIG40_D1
W ostatnim czasie wskaźnik ten małymi kroczkami poradził sobie z górnym ograniczeniem kanału spadkowego oraz z szczytem z stycznia i znajduje się w doskonałym miejscu do zdecydowanego ruchu na północ. W jego składzie można już znaleźć kilka ciekawych komponentów, jak choćby TVN, który ma za sobą już dwie bardzo udane sesje.

2015.02.19_TVN_D1

Z jeszcze mniejszych spółek na szczególną uwagę zasługują dwie. Skotan i Monnari mają za sobą bardzo udany dzień, a w obu przypadkach jest jeszcze spore pole do rozwoju ruchu w górę.

Skotan obronił ostatnio w bardzo widoczny sposób poziom wsparcia zlokalizowany na poziomie około 1.03 i aktualnie bez kompleksów ruszył na północ.

2015.02.19_SKOTAN_D1

Natomiast Monnari po rekomendacji Pekao IB, i wycenie na poziomie 19 zł wyszła dziś na rekordowe w obecnym ruchu poziomy cenowe, a do osiągnięcia ceny docelowej pozostało jeszcze ładnych kilka procent.

Autorem artykułu jest Wojciech Szarek, autor bloga: https://www.wszarek24.blogspot.com/Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here