Naga MarketsWedług nowego indeksu wprowadzonego przez dostawcę danych BarclayHedge, w marcu fundusze kryptowalutowe zmniejszyły się o 29,2%. Prawdopodobnie jest wynikiem trwającego kryzysu spowodowanego zwiększoną kontrolą globalnych regulatorów.


Powstały w 2018 roku Barclay Cryptocurrency Traders Index obrazuje miesięczne zwroty 19 funduszy handlujących kryptowalutami. Jak podał BarclayHedge, ich indeks spadł w tym roku o 43,1%.

Spadki te są z pewnością w dużem mierze spowodowane dynamiczną deprecjacją większości walut cyfrowych. Sam Bitcoin osunął się bowiem o niemal 70%. Jednym z powodów tych spadków są obawy przed atakiem ze strony organów regulacyjnych, które uznają cyfrowe aktywa za bańkę spekulacyjną. Innym z argumentów, które szczególnie ostatnio często pojawiały się w mediach były podatki. W tym roku podatki związane z kryptowalutami miały wywrzeć na rynku tak silną presję, że doprowadziły do przeceny obserwowanej w ostatnich tygodniach. Według szacunków amerykańskie gospodarstwa domowe powinny zapłacić nawet $25 mld w związku z zyskami osiągniętymi na wymianie cyfrowych monet w zeszłym roku.

“Ludzie mają swoje opinie, ale nikt tak naprawdę nie wie, czy to bańka, czy korekta”, powiedział Sol Waksman, prezes i założyciel BarclayHedge.


Chcesz zainwestować w BTC lub ETH? Już dziś sprawdź ofertę LUNOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDM Vestor rekomenduje: “kupuj” dla KGHM i obniża cenę docelową
Następny artykułDM BOŚ rekomenduje: “kupuj” dla JSW z ceną docelową 110 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here