Naga MarketsCopernic2: Rahim Blak rozpoczyna kolejną zbiórkę środków na inwestycję w farmy słonecznePo zebraniu kwoty ponad 820 tysięcy złotych podczas pierwszej rundy finansowania wspieranej rynkiem kryptowalutowym inicjatywa Copernic, której celem jest budowa w Polsce farm słonecznych pozwalających inwestorom partycypować w zyskach rozpoczyna kolejną zbiórkę, która potrwa przez kolejne pół roku. Jej celem jest pozyskanie co najmniej 1,2 mln zł (maksymalnie 3,2 mln zł) poprzez dystrybucję tokenów COP2 dokładających cegiełkę do powstania farmy fotowoltaicznej o mocy miliona watów.

  • Copernic swój początek ma z początkiem roku 2020, pierwszy projekt COP1 zakończył się sukcesem, potwierdzonym przez 413 inwestorów i 40 strategicznych partnerów
  • W pierwszej rundzie finansowania zebrano 821 tysięcy złotych, czyli 70% założonego celu na budowę pierwszej z farm zlokalizowanych w Starym Dzikowie
  • Tokeny COP2 wykorzystywane mogą być do spekulacji, magazynowania lub płatności za energię elektryczną

Te artykuły również Cię zainteresują
Copernic chce uzyskać licencję podmiotu bilansującego, inwestorzy staną się eProsumentami

Po tokenizacji samego siebie oraz wdrożeniu platformy pozwalającej na przeniesienie do sieci blockchain praktycznie każdego dobra i usługi, Rahim Blak zaprezentował nowy projekt, którym jest Copernic, spółka zajmująca się budowaniem farm słonecznych.

Właśnie poprzez platformę Mosaico prowadzona jest emisja tokenów Copernic o nazwie COP2, które można nabyć za 4 złote. Głównym celem zbiórki jest zgromadzenie do 3,2 mln złotych (minimalnie 1, mln złotych) w przeciągu kolejnego pół roku

– Kupując tokeny COP2 dołożysz cegiełkę do budowanej przez nas farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW, czyli miliona watów. Możesz o tym nie wiedzieć, ale 1 Wat mocy produkuje w ciągu roku ok. 1 kWh energii elektrycznej. Dlatego za każdy posiadany przez Ciebie token COP2 przez najbliższe 25 lat (przewidywany okres istnienia farmy) każdego roku będziesz otrzymywał od nas 1 token CKWH odpowiadający 1 kWh prądu – napisano na stronie projektu.

Copernic chce jednocześnie starać się o uzyskanie koncesji podmiotu bilansującego, czyli podmiotu, który może dostarczać prąd do domów i firm. Uzyskanie koncesji sprawi, że spółka będzie mogła dostarczać prąd bezpośrednio do domu odbiorcy indywidualnego, przyjmując zapłatę również w kryptowalucie.

– Jako inwestor Copernica bierzesz udział w zielonej transformacji energetycznej i wpływasz korzystnie na naszą planetę i jej ekosystem. Jak wynika z raportu „Fossil CO2 and GHG emissions of all world countries 2019”, opublikowanego przez działające przy Komisji Europejskiej Joint Research Centre, przeciętnie mieszkaniec Polski przyczynia się codziennie do emisji 24 kg CO2 do ziemskiej atmosfery. Inwestując w Copernica zmniejszasz swój ślad węglowy – podano dalej.

Rahim Blak, Prezes spółki Copernic:

Założyciel click community – agencji social media zatrudniającej ponad 80 social media specjalistów. Współzałożyciel systemu edrone – pierwszego eCRM dla e-commerce. Twórca innowacyjnego projektu Sapiency – Giełdy Marek Osobistych oraz Mosaico – platformy do tokenizacji.

Koncentruje się na marketingu społecznościowym z naciskiem na social employer branding i social CRM. Prowadzi zajęcia z marketingu na MBA w Łodzi, z social media na AGH w Krakowie, ze sprzedaży na WSEI w Krakowie i Social Employer Brandingu na Akademii Leona Koźmińskiego.

Ma ponad 10-letnie doświadczenie w branży marketingu. Od lat fascynuje się nowymi technologiami, takimi jak blockchain i sztuczna inteligencja, oraz energią odnawialną, która zmienia świat. W Copernicu obejmuje stanowisko CEO oraz dyrektora ds. marketingu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEUR/GBP – tempo szczepień umacnia funta – analiza dla początkujących
Następny artykułGrupa CCC zamyka rok obrotowy 2020/21 z dobrym IV kwartałem
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here