Naga MarketsConsole Labs: Do 24 maja potrwają zapisy na akcje w ramach oferty publicznej Do 24 maja można składać zapisy na akcje spółki Console Labs, w ramach trwającej publicznej oferty akcji. Zapisy przyjmuje Dom Maklerski BDM oraz Dom Maklerski BOŚ. Łączna wartość oferty wyniesie do 6,8 mln zł.

Console Labs w ramach oferty sprzeda do 165 tys. akcji

W poniedziałek Console Labs podpisało umowę z Total Games sp. z o.o., której przedmiotem będzie portowanie gry Contraband Police na konsole Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5. Wcześniej planowana jest premiera gry na PC.

Te artykuły również Cię zainteresują
– W ramach publicznej oferty akcji naszej spółki sprzedawane jest do 16,5 proc. akcji istniejących, z czego do 10 proc. pochodzi z pakietu głównego akcjonariusza Console Labs – PlayWay SA. Jednocześnie prezes Kostowski zobowiązał się umową lock-up do niezbywania pozostałych akcji przez okres 12 miesięcy od zakończenia oferty, co oznacza, że PlayWay pozostanie większościowym udziałowcem spółki. Zapisy na akcje potrwają do 24 maja – mówi Marcin Wesołowski, prezes zarządu Console Labs S.A. – W ostatnim czasie nawiązaliśmy nową współpracę, z Total Games, w ramach której zespół naszego studia zajmie się portowaniem gry Contraband Police na najważniejsze platformy dystrybucyjne. Premiera gry w wersji na PC planowana jest w drugiej połowie roku. Aktualna wishlista tytułu stanowi około 160 tys. zapisów – mówi Marcin Wesołowski, prezes zarządu Console Labs S.A.

Console Labs działa na rynku gier wideo od 2018 roku. Spółka zajmuje się portowaniem gier z PC na wszystkie najważniejsze platformy dystrybucyjne: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch i systemy MacOS (Steam).

Studio ma na swoim koncie kilkanaście udanych projektów w zakresie portowania gier. Konsolowa wersja Thief Simulator sprzedała się w nakładzie prawie 100 tys. kopii. Na swoim koncie firma ma również rozbudowany symulator wędkarstwa – Ultimate Fishing Simulator w wersji na Xbox One i PlayStation 4.

Dodatkowym segmentem działalności w strategii rozwoju Console Labs jest tworzenie autorskich produkcji gier w ramach działalności jej spółki zależnej Beast Games, która powstała w październiku ub. roku. Obecnie zespół pracuje nad dwoma autorskimi projektami. Podstawowym założeniem modelu biznesowego Beast Games jest wydawanie gier na PC i wszystkie konsole jednocześnie.

W 2020 roku Console Labs uzyskała 2,7 mln zł przychodów ze sprzedaży i 1,6 mln zł zysku netto. Debiut spółki na rynku NewConnect planowany jest w niedługim czasie po zamknięciu oferty.

W ramach oferty sprzedawane jest do 165 tys. akcji istniejących Console Labs po cenie 41,00 zł za sztukę. Zapisy na akcje przyjmuje Dom Maklerski BDM oraz Dom Maklerski BOŚ.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pko | euro dolar wykres | analiza | biomed giełda | pkobp notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here