Naga MarketsConsenSysZałożyciel ConsenSys, Joseph Lubin, poinformował zespoły w Indiach i na Filipinach, że ich biura zostaną zamknięte. Firma potwierdziła to portalowi Cointelegraph.

Lokalne biura ConsenSys w Indiach i na Filipinach faktycznie zostaną zamknięte. Z kolei 11 pracowników zostaje zwolnionych. Rzecznik ConsenSys powiedział mediom:

„W Indiach i na Filipinach zwolniono w sumie 11 osób z powodu zmian w zespole ds. sprzedaży i usług w tych krajach”.

ConsenSys w kryzysie?

Dziś ConsenSys wspiera siedem nowych projektów opartych na Ethereum, finansując je 175 000 USD. Pomimo ostatnich newsów o zamknięciu przez ConsenSys biur w Indiach i na Filipinach, firma powiązana z Fundacją Ethereum nadal inwestuje więc w przyszłość.

W październiku szef marketingu, Yadira Blocker, potwierdziła ostatnią rundę finansowania startupów, które chcą otrzymać granty od firmy. ConsenSys finansuje projekty, które uważa za obiecujące od początku 2019 r., inwestując łącznie aż 330 000 USD w 15 startupów.

„W pierwszym etapie dostrzegliśmy wiele aplikacji, ale nie były one bardzo mocne. W rudzie drugiej zaczęliśmy widzieć coraz więcej wiarygodnych zespołów i więcej unikalnych pomysłów”

– powiedział Blocker.

Wśród najnowszych projektów, teraz w ramach rudny trzeciej, jest m.in. klient oprogramowania Ethereum, Lighthouse, oraz zdecentralizowany konstruktor aplikacji mobilnych Alice.

ConsenSys przejął dostawcę infrastruktury blockchain

W tym samym miesiącu firma ogłosiła, że w pełni nabyła Infurę, dostawcę infrastruktury blockchain, którą to firmę wcześniej wspierał. Infura zapewnia infrastrukturę Ethereum do budowy zdecentralizowanych aplikacji, umożliwiając programistom wdrażanie ich rozwiązań bez hostowania własnych pełnych węzłów.

Za ConsenSys stoi Joseph Lubin, współtwórca Ethereum, które założył w 2014 r. razem z Vitalikiem Buterinem. Warto przypomnieć, że projekt mocno się rozwija pod kątem zmian dot. skalowalności i miningu. Docelowo może przełożyć się to na wzmocnienie jego pozycji na rynku kryptowalut. Dziś ETH to druga najpopularniejsza kryptowaluta na świecie – zaraz po BTC. Niektórzy są jednak zdania, że docelowo zastąpi na pierwszym miejscu podium samego bitcoina. Oferuję bowiem – poza możliwościami płatniczymi – konkretne rozwiązania technologiczne, które obejmują m.in. kreowanie smart kontraktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here