Naga MarketsEthereum ETHW piątą rocznicę przedsprzedaży tokenów Ethereum ConsenSys postanowiło przeanalizować, co udało się osiągnąć projektowi przez pół dekady.

Ethereum to dziś druga co do wielkości kryptowaluta świata. Każdy, kto interesuje się blockchainem odpowiednio długo, pamięta, jakie zainteresowanie budził projekt w czasie swojego startu. Przez niektórych był określany mianem odpowiedzi świata blockchaina na AppStore. I faktycznie – tak można dziś postrzegać platformę, która stała za boomem ICO w 2017 r.

Ethereum – podsumowanie

Mainnet projektu przetworzył do dziś ponad 500 milionów transakcji, z czego aż 130 milionów transakcji zostało przetworzonych tylko w tym roku. Od początku roku w sieci ETH powstało około 16 milionów adresów, co świadczy o rosnącej popularności projektu. Obecnie istnieje w niej ponad 70 milionów unikalnych adresów, ale z drugiej strony tylko 616 000 z nich było aktywnych i zaangażowanych w transakcje.

Warto dodać, że sieć ma przejść za kilka miesięcy aktualizację nazwaną Serenity. Pewne jej etapy są już za nami.

Perspektywy

Ogromny wzrost popularności i wykorzystania Ethereum nie jest przypadkowy. Raport Deloitte z 2018 r. wykazał ogromny skok zainteresowania blockchainem ze strony firm. Ponieważ zaś Ethereum jest największą na świecie platformą blockchainową, może stać się docelową siecią dla firm chcących wejść do środowiska tej nowej technologii.

Ethereum ma też największą liczbę programistów pracujących nad podstawowym protokołem. Przewyższyło pod tym kątem nawet bitcoina, który ma (jeszcze obecnie) znacznie większą kapitalizację rynkową. Pokazuje to, że ETH może długofalowo znacznie zdrożeć, a może nawet prześcignąć w tej kwestii BTC.

ConsenSys wyliczyło, że z 50 najlepszych dAppsów (zdecentralizowanych aplikacji) aż 29  jest zbudowane na Ethereum.

Wszystko to może wskazywać na niezwykle udany rok dla Ethereum i bardzo obiecujący 2020 r. (zwłaszcza, gdy w życie wejdą wspomniane aktualizacje). Podczas gdy ETH lekko spadł w ostatnich dniach, widać teraz, że wszedł w fazę konsolidacji. Możliwe, że gdy tylko sieć zostanie zaktualizowana, zaś sam BTC zacznie rosnąć, ETH wynagrodzi swoim inwestorom cierpliwość. Ostatnie ATH projektu znajdowało się trochę powyżej 1000 USD. Dziś za 1 ETH należy zapłacić “tylko” 208 USD.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here