Naga Markets


Źródło: www.bloomberg.com

ConocoPhillips to jedna z największych spółek wydobywających ropę naftową w Ameryce Północnej. Firma po załamaniu się rynku surowcowego zaczęła proces restrukturyzacji, który doprowadził do obniżenia kosztu produkcji, a także sprzyja ograniczeniu zadłużenia. Ponadto mając na uwadze dosyć atrakcyjną politykę dywidendową, koncern może stanowić ciekawą propozycję dla inwestorów.


Pomimo wyraźnych prób odbicia, do których doszło pod koniec ubiegłego roku, sytuację na notowaniach ConocoPhillips kontroluje podaż. Po zniesieniu przez sprzedających poziomu 45,90 USD można wyznaczyć linię trendu spadkowego, która powinna obecnie służyć za najbliższe wsparcie. W dalszej perspektywie kolejna strefa popytowa jest zlokalizowana w pobliżu 39 USD. Niemniej kupujący mogą starać się wykorzystać średnie kroczące. Poprzednia świeca na wykresie D1 zamknęła się z wyraźnym dolnym knotem, co może świadczyć o pojawiającym się popycie. Natomiast powrót nad uprzednio wybitą strefę wsparcia, powinno oznaczać wznowienie sekwencji wzrostowej. 

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Większość domów maklerskich jest pozytywnie nastawiona do perspektyw spółki. Na 24 rekomendacji, 17 to “kupuj”, a 7 zaleca brak działań. Żadna z instytucji nie rekomenduje sprzedaży akcji ConocoPhillips. Docelowa cena walorów koncernu wynikająca z zaprezentowanych prognoz sięga niemal 53 USD, co daje ponad 17-procentowy potencjał względem bieżącej wyceny rynkowej. Ponadto jedynie 2,7% dostępnych akcji na rynku jest wykorzystanych w transakcjach krótkiej sprzedaży, w których inwestorzy liczą na spadek ich wartości.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here