Naga Markets

Comparic24.tvZakończył się pierwszy tydzień kwietnia, a zarazem pierwszy pełny kwartał w którym Comparic24.tv codziennie prezentuje na swojej antenie najświeższe informacje z rynków finansowych, przedstawia sylwetki najciekawszych osób w branży oraz omawia najważniejsze tematy, które mają wpływ nie tylko na ruch cen instrumentów finansowych, ale i na nasze życia. Podsumujmy zatem pierwszy kwartał działania Comparic24.tv.


Wielu z nas telewizja kojarzy się już z przeżytkiem, który nie nadąża za tempem napływu informacji z jakim mamy do czynienia w Internecie. Comparic24.tv łączy profesjonalne studio nagraniowe z dynamiką internetu i ma ambicje stać się pierwszym, całodobowym źródłem informacji każdego Polaka zainteresowanego inwestycjami, finansami i biznesem.

Wzrost liczony w setkach procent

Choć nadawanie rozpoczęło się jeszcze w 2018 roku, to prawdziwy start miał miejsce w styczniu tego roku. To wtedy telewizja Comparic24.tv rozpoczęła nadawanie kilkugodzinnego programu poprzeplatanego najświeższymi wiadomościami z rynków finansowych i nie tylko.

Początki, jak zwykle, były skromne, lecz z dnia na dzień ubywało problemów, a gości w studiu i osób oglądających było coraz więcej. Uruchomiona została strona internetowa telewizji – Comparic24.tv, gdzie od samego początku można było na bieżąco śledzić to co się dzieje w studiu oraz przejrzeć materiały archiwalne. Tych z dnia na dzień przybywało i pod koniec miesiąca, aby obejrzeć wszystkie z nich musieliśmy poświęcić przynajmniej kilkadziesiąt godzin.

Luty, który jest najkrótszym miesiącem roku przyniósł dotychczas największy wzrost oglądalności w historii Comparic24.tv. W trakcie zaledwie 28 dni liczba odsłon materiałów publikowanych na antenie wzrosła o ponad 400% względem stycznia. Lawinowo wzrosła również ilość fanów i osób śledzących media społecznościowe Comparic24.tv, w tym kanał YouTube.

Kamil Jaros na antenie Comparic24.tv

Pojawiły się aplikacje mobilne na system Android, które umożliwiają śledzenie programu za pomocą telefonu, tabletu czy telewizora dzięki technologii Smart TV. Te w kolejnych tygodniach zostaną mocno rozwinięte i wzbogacone o nowe funkcjonalności takie jak m.in. uśpienie wizji i przełączenie audycji w tryb podcastu. Teraz nie musimy się martwić o znikające w oczach zasoby naszych baterii oraz pakiety transmisji danych!

Obecnie naszym głównym dotarciem jest player dostępny na stronach internetowych oraz dla wspomnianych urządzeń mobilnych i telewizorach obsługujących Android Smart TV. Dodatkowo nagrania można znaleźć na kanale YouTube, na którym gromadzimy archiwum audycji.

Bossa

Marzec – rekord oglądalności!

Miniony miesiąc to wzrost oglądalności o 64% w ujęciu miesiąc do miesiąca. Telewizja Comparic24.tv w marcu zanotowała ponad 350 000 wyświetleń. To dotychczasowy rekord, który spodziewamy się pobić w bieżącym miesiącu. Rozpoznawalność Comparic24.tv wzrasta wykładniczo, a udział telewizji w takich imprezach jak m.in. Invest Cuffs buduje siłę marki Comparic24.tv na arenie tematycznych telewizji w Polsce.

Wspomniane targi i konferencja Invest Cuffs, kiedy to Comparic24.tv nadawała na żywo pierwszego dnia eventu oraz prowadziła wywiady w drugim dniu expo, przyczyniły się do kolejnego rekordu – mianowicie w marcu na naszej antenie gościliśmy ponad 100 ekspertów z branży finansowej, inwestycyjnej, nieruchomości blockchain i biznesowej.

Comparic24.tv – kluczowe wydarzenia w marcu

Marzec był miesiącem, w którym nasza redakcja zyskała kolejnego redaktora – Maksymiliana Bączkowskiego, który prowadzi poranny przegląd rynków oraz własne programy autorskie. Maksymilian wspiera również redakcję swoją wiedzą na temat rynków i instrumentów finansowych.

Ramówka Comparic24.tv zyskała w poprzednim miesiącu nowy program, Inside Solution One, który prowadzi Tomasz Piwoński i Sebastian Król. Nasza telewizja od początku stawia na różnorodność, stąd też do w marcu pojawiły się programy omawiające rynek sztuki.

Wspomniana wcześniej transmisja na żywo konferencji Invest Cuffs w piątek 22 marca wygenerowała rekordową oglądalność w liczbie 25 000 wyświetleń. W marcu relacjonowaliśmy również Investors Day organizowany przez Beesfund oraz konferencję Artyści Rynków CMC Markets.

Mimo, że Comparic24.tv nadaje coraz dłużej na żywo, nie zapominamy również o osobach, które chcą oglądać nas poza godzinami emisji. Z uwagi na napływające zapytania o powtórki programów, uruchomiliśmy możliwość oglądania najciekawszych audycji po godzinach emisji live. Usługa ta pozwala o dowolnej godzinie zapoznać się z najciekawszymi wywiadami, relacjami i programami.

Plany na kwiecień

Adam Rak i Adam Narczewski
Od lewej: Adam Rak (Comparic24.tv) i Adam Narczewski (Noble Securities)

Drugi kwartał zapowiada się niezwykle emocjonująco, a tym samym pracowicie. Od tego tygodnia wydłużamy nadawanie na żywo do godziny 16:10, a do końca miesiąca do 17:10. Takie działanie wpisuje się w rozbudowę zespołu redakcyjnego, który w kwietniu zyska kolejną osobę.

To ludzie tworzą telewizję. Większa liczba redaktorów to również większa ilość nagrań spoza studia oraz poszerzenie ramówki o kolejne tematyki finansowo-biznesowe.

Nasz dział IT również nie próżnuje i przygotowuje aplikację mobilną dla urządzeń iOS. Zmieni się też wygląd aplikacji oraz strony, które zostaną zoptymalizowane pod urządzenia mobilne.

Kwiecień to również miesiąc, kiedy obejmiemy patronatem kilka kluczowych wydarzeń w Polsce i przeprowadzimy z nich relacje. Nasz zespół zadba również o dynamizację programów i jeszcze precyzyjniejszą ich obróbkę, do czego przyczynią się poniesione inwestycje w sprzęt i oprogramowanie.

Czekamy na Twoje sugestie

Przed nami sporo wyzwań, planów i ciekawych realizacji. Jednak cały czas pamiętamy, że tworzymy Comparic24.tv dla Ciebie drogi widzu. Jeśli zatem masz jakieś sugestie, ciekawe pomysły, przemyślenia, a może uważasz, że coś moglibyśmy zrobić lepiej, nie krępuj się i napisz do nas na studio [at] comparic24.tv.

Chcemy, aby Comparic24.tv towarzyszył Ci codziennie, a nasze programy wnosiły jak najwięcej w Twoją finansowo-biznesową część życia.
Comparic24.tvŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułLotos najniżej od listopada 2018. Akcje spółki ciążą indeksowi WIG20
Następny artykułKurs euro rośnie – para EUR/USD zgodnie z planem
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here