Naga Marketszwycięski medalStowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) opublikowało w czwartek, 17 grudnia 2020 roku, wyniki Ogólnopolskiego Badania Inwestorów (OBI), w którym udział wzięło ponad 3100 respondentów, polskich inwestorów indywidualnych związanych z warszawską GPW. Z udzielonych przez respondentów odpowiedzi wynika, że Comparic24.tv był dla 16% z nich ważnym źródłem informacji o rynkach, zajmując drugie miejsce w zestawieniu.

  • Pierwsze miejsce z wynikiem 22% przypadało TVN24 Biznes i Świat, Comparic24.tv wyprzedził natomiast TVN24, Parkiet TV, Bankier TV, czy też Polsat News
  • Portal Comparic.pl jako źródło informacji giełdowych wskazało natomiast 20% respondentów, co jest wynikiem lepszym między innymi od Pulsu Biznesu oraz zbliżonym do rezultatów Business Insider.
  • Serwisy internetowe oraz telewizja są najpopularniejszymi mediami, z których inwestorzy czerpią wiedzę o rynkach

Comparic24.tv jedną z czołowych stacji telewizyjnych wśród polskich inwestorów

OBI co roku bada jak wygląda profil przeciętnego polskiego inwestora. Jest nim mężczyzna z wyższym wykształceniem w wieku około 42 lat, który inwestuje głównie po godzinach, a jego głównym źródłem utrzymania jest pracowniczy etat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ankietowani oprócz swoich preferencji inwestycyjnych wskazywali również główne media, z których korzystają na co dzień w poszukiwaniu informacji o polskich spółkach giełdowych oraz innych aktywach rynkowych. W czołówce po raz kolejny znalazł się portal Comparic.pl oraz stacja Comparic24.tv, która uplasowała się na drugim miejscu.

Grupa Comparic z każdym rokiem osiąga coraz to lepsze rezultaty w sondażu OBI, rywalizując ze zdecydowanie większymi konkurentami. Druga pozycja Comparic24.tv i wyprzedzenie dużych stacji telewizyjnych pokazuje, że nasza praca prowadzona od ponad dwóch lat nad rozwojem własnej telewizji przynosi zamierzone efekty. Mam nadzieję, że w kolejnych latach zaufa nam jeszcze więcej odbiorców – komentował Marcin Wenus.

Według danych sondażowych z Comparic24.tv korzysta 16,2% ankietowanych, a lepszy rezultat uzyskiwał jedynie TVN24 Biznes i Świat (22% ankietowanych). Comparic24.tv wyprzedził natomiast TVN24, Parkiet TV, Bankier TV i Polsat News, które osiągały wyniki gorsze o 5-6 punktów procentowych:

Źródło: OBI 2020

W porównaniu do roku wcześniejszego udział Comparic24.tv wzrósł o 7 p.p., a telewizji udało się wyprzedzić kilku istotnych konkurentów.

Comparic.pl w górę o 6 p.p. w stosunku do ubiegłorocznego OBI. Czyta nas 20% ankietowanych

Co piąty inwestor na GPW korzysta z portalu Comparic.pl jako swojego źródła informacji rynkowych, wynika z najnowszego sondażu OBI. Dla porównaniu rok wcześniej wartość wynosiła 14%. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy strona internetowa Comparic wyprzedziła w zestawieniu między innymi Puls Biznesu oraz zrównała się ze stroną sii.org.pl.

Źródło: OBI 2020

W ramach grupy Comparic staramy się stawiać coraz większy nacisk na treści związane z giełdą i polskimi spółkami, w czym pomaga nam między innymi nasza telewizja. Widać to po wynikach najnowszego sondażu, a wdrażane obecnie plany powinny owocować pojawianiem się jeszcze większej ilości ciekawych dla czytelników giełdowych treści: czatów inwestorskich, wywiadów oraz nowinek ze świata GPW – komentował Marcin Wenus.

Pełne wyniki ankiety OBI dostępne są na stronie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here