Naga MarketsIMG_2637
Comparic podczas FxCuffs

Pod koniec 2012 roku Marcin Wenus rozpoczął samodzielny projekt, którego celem miało być stworzenie obiektywnej porównywarki brokerów FX. Od tego czasu bardzo wiele się zmieniło – jednoosobowa redakcja przekształciła się w ponad piętnastoosobowy zespół, który dostarcza Państwu każdego tygodnia kilkaset analiz, tekstów, darmowej edukacji oraz najświeższych informacji bezpośrednio z rynku.


Wszystko to osiągnęliśmy w przeciągu dwóch lat

Portal Comparic.pl świętował niedawno drugi rok swojego istnienia. Patrząc wstecz pokonaliśmy naprawdę bardzo długą drogę, zdobywając zaufanie coraz szerszej rzeszy inwestorów na naszym rodzimym rynku. Zwieńczeniem dotychczasowych sukcesów była współorganizacja Targów, Konferencji oraz Gali FxCuffs, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem środowiska.

Zobacz relację: Pierwsza edycja FxCuffs za nami – przeżyjmy to jeszcze raz

W Comparic nie zamierzamy jednak osiadać na laurach i chcemy cały czas się rozwijać. Właśnie dlatego nasz zespół uzupełniło pięć kolejnych osób. Ta wybuchowa mieszanka skrajnych doświadczeń, umiejętności oraz różnych specjalizacji rynkowych pozwala serwować Wam jeszcze więcej analiz, jeszcze więcej tekstów i jeszcze więcej darmowej edukacji.

Dzisiaj, korzystając ze świątecznej atmosfery chcielibyśmy przybliżyć Wam ich sylwetki.

Piotr Drabik

piotr drabikPiotr Drabik obecny jest w naszej redakcji od początku lutego i bardzo szybko zyskał sobie tytuł jednego z najczęściej publikujących analityków. Prawdziwy zwolennik analizy technicznej, który od wielu lat inwestuje średnioterminowo na swój własny rachunek.

Jego zdaniem przewagę rynkową zapewnia nam klasyczna AT, akcja cenowa (PA), analiza wolumenu oraz teoria Fal Elliotta. Jak sam twierdzi, w swoich analizach zawsze pod uwagę bierze dwie strony medalu – dla każdej transakcji cena może być atrakcyjna zarówno dla popytu, jak i podaży.

W portalu Comparic skupia się przede wszystkim na analizie niemieckiego indeksu DAX oraz wszelkich wariacji na jego temat. Oprócz tego publikuje dla nas również podsumowania oraz analizy innych popularnych indeksów zagranicznych – S&P500, NASDAQ, czy też NIKKEI.

Piotr Drabik jest niezwykle aktywny na swoim autorskim blogu worldtrader.pl.

Andrzej Haraburda

Andrzej HaraburdaZ całą pewnością najbardziej doświadczone i najbardziej rozpoznawalne nazwisko uzupełniające skład Comparic.pl. Andrzej Haraburda od ponad dwudziestu lat aktywnie inwestuje na rynkach finansowych. Swoje umiejętności szlifował w domach maklerskich na całym świecie – między innymi w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych – gdzie spędził wiele lat życia.

W swojej trwającej ponad dwie dekady karierze inwestorskiej na własnej skórze przetestował praktycznie każdą z możliwych strategii. Obecnie skupia się na japońskiej filozofii tradingowej, wyrażanej poprzez technikę Ichimoku Kinko Hyo. W portalu Comparic.pl odpowiedzialny przede wszystkim za analizy walut i surowców właśnie przy wykorzystaniu tego niezwykle popularnego i przede wszystkim skutecznego podejścia do inwestowania. Andrzej Haraburda dd ponad dwóch lat współpracuje z Consilium Invest, gdzie generuje sygnały transakcyjne oparte o Ichimoku Kinko Hyo ​(www.consiliuminvest.pl).

Serdecznie zapraszamy również na blog Andrzeja Haraburdy poświęcony Ichimoku.  

Adam Rak

Adam RakZ pewnością najmłodszy wśród nowych redaktorów Comparic.pl, jednak nieodstający nawet na krok umiejętnościami oraz doświadczeniem. Obecnie student katowickiego UEK-u, od czterech lat aktywnie związany z rynkiem giełdowym oraz walutowym. Swój handel opiera przede wszystkim na szeroko rozumianym Price Action oraz poziomach Fibonacciego, pozwalających na precyzyjne wyznaczanie linii wsparć oraz oporów. W kręgu zainteresowania Adama Raka znajdują się również zagadnienia związane z psychologią inwestowania, wpływające na to co fizycznie dzieje się na rynku.

W Comparic, Adam Rak tworzy artykuły ekonomiczne komentujące obecną sytuację na świecie oraz dział pozycji dużych graczy poświęcony rekomendacjom banków inwestycyjnych.

Arkadiusz Staniszewski

arkadiusz staniszewskiZ rynkami finansowymi związany od grudnia 2008 roku. Swoją przygodę z inwestowaniem zaczynał od akcji notowanych na warszawskim parkiecie. Arkadiusz Staniszewski w 2010 postanowił spróbować czegoś nowego i na stałe wciągnął się w Forex. Właśnie na rynku walut odkrył prawdziwe piękno analizy technicznej, różnorodność jej narzędzi i strategii analitycznych. Zdecydowany zwolennik metody overbalance i liczb Fibonacciego, sympatyk Elliotta, prof. Andrew’sa oraz nieśmiertelnego Dowa.

Arkadiusz Staniszewski to najświeższy nabytek redakcji Comparic. W swoich analizach skupia się przede wszystkim na walorach rynku walutowego, przedstawiając w przystępny sposób to co w danej chwili najbardziej interesujące.

Wojciech Szarek

wojciech szarekPierwsze kroki na rynkach stawiał ponad pięć lat temu. Od tego czasu bardzo aktywnie działa na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, będąc zwolennikiem inwestowania długoterminowego w oparciu o klasyczną analizę techniczną.

W Comparic.pl odpowiedzialny za przybliżanie nam tego co dzieje się właśnie na GPW (podsumowania sesji, analizy poszczególnych spółek), jak i zaznajamia coraz szerszą rzeszę naszych czytelników z inwestowaniem w spółki amerykańskie. Jego analizy są doskonałą okazją do rozszerzenia swojego portfela o przedsiębiorstwa notowane na NASDAQ, S&P500, NYSE, czy też DJI.

Wojciech Szarek na co dzień prowadzi również bloga https://www.wszarek24.blogspot.com.

To właśnie dzięki dołączeniu do redakcji Comparic.pl pięciu wyżej wymienionych Panów, możemy dostarczać Wam jeszcze więcej analiz i tekstów. Mamy nadzieję, że tak wysokie tempo rozwoju – możliwe tylko i wyłącznie za sprawą naszych Czytelników – uda się utrzymać również w przyszłych miesiącach i latach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here