Naga Markets
Marcin Wenus, Prezes Fundacji Invest Cuffs i redaktor naczelny Grupy Medialnej Comparic

Bankier, Money.pl, czy Business Insider to najbardziej poczytne wśród Polaków szukających informacji o finansach i inwestycjach portale internetowe. W gronie wyróżnionych znalazł się jednak również Comparic.pl, wynika z wyników badania Polak Inwestor 2022. Serdecznie dziękujemy za poświęcone nam zaufanie!

  • Portal Comparic.pl regularnie wskazywany jest przez Internautów jako źródło wiedzy i informacji o inwestycjach: w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, a teraz także w raporcie Polak Inwestor
  • W badaniu udział wzięło ponad 1000 respondentów, z których 672 to aktywni inwestorzy, a 373 jak na razie wzbrania się od inwestycji
  • Wśród jednych i drugich jako najpopularniejsze obszary inwestycji wymieniano giełdę, nieruchomości, obligacje, waluty oraz kryptowaluty
  • Pełny raport pobierzesz w tym miejscu. Zapoznaj się z wynikami sondażu Polak Inwestor 2022

Jak inwestują Polacy? Comparic.pl wspiera edukację rodzimych inwestorów

Uczestnicy badania wymienili 19 tytułów, z których czerpią informacje o finansach i inwestycjach. W pierwszej dziesiątce znalazł się portal Comparic.pl, który od niemal dekady wspiera edukację rodzimych traderów i inwestorów indywidualnych.Comparic.pl był partnerem medialnym badania, tym bardziej cieszy nas, że nasza rola została doceniona przez respondentów. Marcin Wenus, redaktor naczelny Grupy Medialnej Comparic, był również jednym z ekspertów, którego komentarz uzupełnił wyniki raportu.

Comparic.pl w gronie wyróżnionych tytułów medialnych. Źródło: Polak Inwestor 2022
Comparic.pl w gronie wyróżnionych tytułów medialnych. Źródło: Polak Inwestor 2022

– W Polsce o inwestowaniu mówi się mało. Właściwie w mediach mainstreamu temat niemal nie istnieje. Być może wysoka inflacja niejako zmusi większą ilość osób do zainteresowania się ucieczką z oszczędnościami w jakieś formy lokaty kapitału, co zresztą widać po wynikach badania.

71% osób jako cel inwestycyjny stawia właśnie ochronę przed inflacją! To naprawdę bardzo dużo i mimo, że sytuacja nie jest wesoła, to jednak pozwala spojrzeć z optymizmem w przyszłość przynajmniej pod kątem wzrostu zainteresowania pomnażaniem własnych pieniędzy – komentował na stronach raportu Marcin Wenus.

Aż 34% respondentów wskazało Comparic.pl jako rzetelne źródło informacji.

– Pozostaje powiedzieć w imieniu swoim oraz dosłownie kilku innych branżowych portali, które istnieją: Dziękujemy! To też powinno dać do myślenia instytucjom szukającym dotarcia do osób inwestujących gdzie warto się pojawiać. Również dotarcie z ofertą edukacyjną najprostsze jest przez materiały edukacyjne online i szkolenia online (obie odpowiedzi po 29%) – dodawał redaktor naczelny Comparica.

Chcesz zapoznać się z pełnym raportem? Pobierz go w tym miejscu!

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here