Naga MarketsComparic.pl i Fundacja Invest Cuffs wyróżnione przez Ambasadorów Kongresów PolskichStowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce” i Polska Organizacja Turystyczna (Poland Convention Bureau) wyłoniła tegorocznych Ambasadorów Kongresów Polskich, w gronie których znalazł się między innymi portal Comparic.pl oraz Fundacja Invest Cuffs. Program wyróżnia podmioty, przedsiębiorstwa i osoby zajmujące się pozyskiwaniem międzynarodowych konferencji w celu wsparcia świata nauki oraz organizacji branżowych.

  • Kapituła wyłoniła 4 Mecenasów Kongresów Polskich oraz 21 nowych Ambasadorów
  • Tytuł otrzymały osoby, które pozyskały wydarzenia o skali międzynarodowej oraz zapewniły ich organizację w kolejnych latach, wpływając pozytywnie na rzecz promocji Polski
  • Laureaci Programu Ambasadorów Kongresów Polskich mogą aplikować do Narodowego Programu Wsparcia dla Przemysłu Spotkań

Invest Cuffs i Comparic.pl wyróżnione w ramach programu polskich kongresów

Program Ambasadorów Kongresów Polskich jest realizowany wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz organizację pozarządową – Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce. Równolegle do Programu Ambasadorów Kongresów Polskich działają Lokalne Kluby Ambasadora Kongresów, których celem jest wsparcie świata nauki i branżowych organizacji, starających się o pozyskiwanie międzynarodowych konferencji i wydarzeń do miast i regionów objętych działaniem klubu.

FX Ekspert Marcin Wenus stojący za projektem Comparic.pl znalazł się w gronie 4 Mecenasów, między innymi razem z PKN Orlen. W grupie 21 wyłonionych Ambasadorów figuruje natomiast mgr Dariusz Starowicz (StarComp) reprezentujący Fundację Invest Cuffs.

Tytułem Ambasadora Kongresów Polskich wyróżniane są osoby, które aktywnie promują Polskę, jako miejsce organizacji spotkań i konferencji poprzez aktywną działalność w międzynarodowych stowarzyszeniach.

Warunkiem otrzymania honorowego tytułu Ambasadora Kongresów jest pozyskanie co najmniej jednego wydarzenia o skali międzynarodowej dla Polski w przeciągu ostatnich 3 lat oraz przekonanie Kapituły o swoim zaangażowaniu na rzecz promocji Polski. Działalność na rzecz organizowania wydarzeń w Polsce nie może jednak wynikać bezpośrednio z obowiązków zawodowych kandydata.

Mecenas Kongresów Polskich jest natomiast formą uhonorowania i docenienia roli sponsora wspierającego organizowane spotkanie czy wydarzenie.

– Laureaci Programu Ambasadorów Kongresów Polskich mogą aplikować do Narodowego Programu Wsparcia dla Przemysłu Spotkań. Narodowy Program Wsparcia dla Przemysłu Spotkań to wspólna inicjatywa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Polskich Linii Lotniczych LOT, skierowana do najbardziej aktywnych Ambasadorów Kongresów oraz przedstawicieli miast i regionów. Bilety lotnicze, o które mogą wnioskować, umożliwią im dotarcie z kongresową ofertą Polski do decydentów, tj. właścicieli międzynarodowych wydarzeń – napisano na stronie wydarzenia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here