Naga MarketsWczorajszego wieczora wiele mediów finansowych informowało, że Commerzbank AG zawiesił dwóch zatrudnianych przez siebie traderów FX odpowiedzialnych za handel polskim złotym. Informacja ta została potwierdzona bezpośrednio przez przedstawicieli mieszczącej się we Frankfurcie spółki.

Rzecznik prasowy Commerzbank Corporates & Markets w następujący sposób komentował całą sprawę:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Zawieszenie dwójki naszych pracowników zatrudnionych w dywizji walutowej jest efektem odkrycia naruszenia wewnętrznych przepisów. Commerzbank prowadzi politykę zerowej tolerancji dla nieprzestrzegania zasad i regulaminów. Zdecydowaliśmy się na podjęcie natychmiastowego działania po stwierdzeniu niewłaściwych postępowań podwładnych. Wierzymy, że incydent był odosobnionym przypadkiem i ani sam Bank, ani zawieszeni pracownicy nie byli w stanie skorzystać z tego faktu.”

Co było powodem zawieszenia? Niestety informacji tej zabrakło w komunikacie wydanym przez rzecznika prasowego. Ciekawić może jednak fakt, że ruch ze strony Commerzbanku miał miejsce zaledwie dzień po tym jak niemiecki organ regulujący rynki finansowe – BaFin – ogłosił, że posiada solidne dowody potwierdzające manipulację na rynkach walutowych. dyrektor wykonawczy organizacji Raimnud Roseler stwierdził, że sprawa nie dotyczy największych par, ale walut mniejszych, które nie są powszechne w międzynarodowym obrocie na FX. Czy chodziło mu wtedy o polskiego złotego?

Za forexmagnates.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here