Naga MarketsW zeszłym tygodniu FED podniósł stopy tym samym umacniając dolara amerykańskiego względem funta brytyjskiego o ponad 200 pips. Dziś szef analizy technicznej FICC w Commerzbanku, Karen Jones komentuje dalszy kurs GBP/USD i uzasadnia swoją opinię technicznymi aspektami wykresu. 


Scenariusz spadkowy

Fala korekcyjna, którą mogliśmy zaobserwować w zeszłym tygodniu na GBP / USD  wyniosła 23,6% zniesienia Fibonacciego (1,3481) całego ruchu spadkowego zapoczątkowanego w kwietniu br. Przebicie dołka poniżej 1,3200 spowoduje dalsze spadki w obszary 1.3040, czyli okolice dołków z października ubiegłego roku“. – skomentował główny analityk FICC.

Scenariusz wzrostowy

Fale Elliotta wciąż wskazują na korekcyjne odbicie do 1,3500, a następnie 1,3600, które znajduje się w okolicach zniesienia Fibo 38,2%, czyli 1,3652.” – powiedział Jones. Zauważa on również istotny poziom wymienności 1.3712, który może być jednocześnie punktem zwrotnym przy potencjalnych wzrostach.

Patrząc pod kątem analizy stref wolumenowych, na wykresie D1 mamy negatywną strukturę wolumenową (cena opuściła strefę największego obrotu dołem, więc zgodnie z metodologią preferowane są pozycje krótkie) oraz mieliśmy jej test od dołu po czym cena kontynuuje trend spadkowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 18.06.2018
Następny artykułcTrader Mobile zaktualizowany do wersji 2.8. Więcej przejrzystości?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here