Naga MarketsWrażliwy na poziom ryzyka rynkowego frank szwajcarski zdołał przełamać złą passę i w piątek odnotował symboliczne wzrosty wobec dolara amerykańskiego. W nowym tygodniu USDCHF kontynuuje spadek, cofając się z rejonu ważnego oporu. Analitycy Commerzbank przedstawiają swoje spojrzenie na parę. 


Poziom 0,9658 to rejon w którym znajduje się obecnie średnia ruchoma o dwustu okresach, która stanowi najbliższy i najsilniejszy opór na parze – przekonują analitycy Commerzbank.

Brak testu tego poziomu wskazuje na to, że byki na USDCHF potrzebują przerwy. Ta nie powinna trwać jednak długo – jeśli wzrostowe momentum ma zostać utrzymane, to kupujący wykorzystają okolice zeszłotygodniowego minimum na 0,9535 do wejścia w długie pozycje. Jeśli jednak poziom ten zostanie pokonany, wówczas kolejnym wsparciem jest rejon 0,9425. 

USDCHF dzięki TradingView

Kontynuacja wzrostów jest prawdopodobna, ale nie przesądzona. Wiele zależy od apetytu na ryzyko (…) Europa wydaje się być dość dobrze odseparowana od problemów jakie obecnie trapią rynki – przekonuje Commerzbank. Jeśli jednak byki ponownie przejmą kontrolę nad USDCHF wówczas 0,9824 powinno być pierwszym poziomem docelowym wzrostów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRośnie sprzedaż detaliczna w USA
Następny artykułHKMA interweniuje ponownie i kupuje 3,59 mld HKD
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here