Naga MarketscommerzbankAnalitycy drugiego pod względem wielkości niemieckiego banku, Commerzbank publikują notę, w której analizują parę dolara amerykańskiego do japońskiego jena. Według analityków, para USD/JPY dotarła do poziomów, które będą dla pary bardzo trudne do pokonania. Choć jeszcze para dolara do jena ma miejsce do potencjalnego podejścia, to średnioterminowe cele sięgają poziomów dołków z lutego. Zobaczmy w jaki sposób analitycy niemieckiego banku postrzegają aktualny wykres. 


Główny analityk niemieckiego banku Commerzbanku AG, Karen Jones w raporcie banku odnośnie pary amerykańskiego dolara w stosunku do japońskiego jena pisze, że w ubiegłym tygodniu para USD/JPY przekroczyła strefę przebiegającej wokół niej średniej kroczącej 200-okresowej, co wskazywało na możliwość ataku stref oporu 112,13 – 112,43. Zmieniło to krótkoterminową sekwencję na wzrostową, jednak przed parą możliwość wystąpienia jeszcze wyraźniejszych spadków.

Według analityków, para znajduje się w tym momencie w strefach bardzo silnych oporów, co powinno sprawić, że w najbliższych dniach na parze powinniśmy zaobserwować ruch ku górze wykańczający tendencję wzrostową, oraz – w przypadku klasycznej reakcji na jaką bank liczy, zejście pary nawet do poziomu 109,70 – 108,11, gdzie silny przedział wsparcia powinien finalnie wyhamować możliwe spadki.

W międzyczasie jednak para ma przed sobą wsparcia z poziomów 110,75, 110,65 oraz następnie dopiero poziomy 109,70 oraz opisywane powyżej 108,11.

wykres USDJPY D1 08.04.2019
USDJPY D1 08.04.2019

Dalsze wzrosty jednak nadal możliwe?

W opozycji do zdania analityków niemieckiego banku stoją same dane dotyczące Japonii. Niedawne odczyty Chin wskazują, że największe straty poniósł tam powolny popyt, co przekłada się na ryzyko słabszego niż zakładano ożywienia gospodarczego również w Japonii. W kontekście wzrostu gospodarczego w Japonii – dużym stopniu zależy to od tego, jak szybko środki stymulacyjne Pekinu przyczynią się do ożywienia gospodarki tego kraju.

 

Według ostatniej wypowiedzi Gubernator BOJ, Haruhiko Kurody – gospodarka Japonii będzie się rozwijać w umiarkowanym tempie, a silny popyt wewnętrzny zrównoważy niektóre słabości eksportu. To z kolei może oznaczać umocnienie się japońskiego jena, a nie osłabienie, które miałoby przyczynić się do projekcji niemieckiego banku inwestycyjnego.

W tym momencie odczyty makroekonomiczne krajów USA – Chiny oraz Japonia zdają się kluczowe w kontekście dalszych projekcji na parę USD/JPY.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here