Naga Marketsturcja tlW tym miesiącu turecka lira umocniła się w stosunku do dolara amerykańskiego o ponad 7000 pipsów z poziomu 6.23 do 5.51, a piątkowe zamknięcie pary USD/TRY było w okolicach miesięcznych dołków 5.59. Dziś tj. 29 października analityk Commerzbanku Karen Jones komentuje dalszy kurs pary walutowej USD/TRY i uzasadnia swoją opinie licznymi aspektami technicznymi. W opinii autorki, para pozostaje pod presją sprzedających dopóki notowania znajdują się poniżej poziomu 5.9036.


– USD/TRY pozostaje drugi miesiąc w trendzie spadkowym i ta tendencja powinna się utrzymać dopóki nie zostanie przebity poziom 5.9036, gdzie przebiega główna, spadkowa linia trendu. Przebite zostało ważne wsparcie 5.697, co sugeruje kontynuację, a impet ceny może zepchnąć notowania do szczytu z 6 sierpnia na poziomie 5.4209. Zauważamy, że fale Elliotta pozostają dodatnie, lecz nasz sentyment do pary USD/TRY pozostaje neutralny z preferowanym scenariuszem dalszych spadków – napisała Karen Jones.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

– Poniżej 5.42 znajduje się silne wsparcie w okolicach majowego i lipcowego szczytu 4.9624 – 4.9233. Po drodze mamy podwójne zniesienie Fibonacciego w strefie 5.03 – 5.06 – dodała.

Zobacz również: GBP/USD przetestuje tegoroczne minima?

Commerzbank: Trwa umacnianie się tureckiej liry. Przed nami kluczowe poziomy

– Dopóki nie zostanie naruszona spadkowa linia trendu i nie zostanie przebity październikowy szczyt 6.2282, dopóty preferujemy pozycje krótkie – podsumowała Jones.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/CHF, AUD/NZD, EUR/CAD
Następny artykułSaxo Bank: Załamanie na światowych rynkach uderza w surowce
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here