Naga MarketsTo już niemal miesiąc odkąd USDJPY porusza się w przedziale 105.50/107.90. Karen Jones, analityk Commerzbank przekonuje, że trend horyzontalny na wykresie japończyka będzie nam towarzyszył przez najbliższy czas. 


W minionym tygodniu USDJPY przetestowało okolice minimum z września 2017 roku na poziomie 107,32 jednak presja sprzedających najwyraźniej okazała się zbyt silna by wzrosy były kontynuowane. Od tamtej pory USDJPY kontynuuje konsolidację wokół poziomu 106,50 i niewiele wskazuje na to, by sytuacja ta miała szybko ulec zmianie.

Powrót powyżej 107,32 oznaczałby kapitulację podaży, która od początku tego roku doprowadziła do testów poziomów nie widzianych od 2016 roku (…) co więcej, pokonanie zeszłotygodniowego maksimum ośmieliłoby kupujących, którzy skłonni byliby do powrotu powyżej rejonu 110,00 – czytamy w analizie Commerzbank.

Brak presji popytowej i pokonanie ostatnich dołków prowadzi, zdaniem Jones do testu poziomu 105,00. Reakcja kupujących na tym poziomie będzie papierkiem lakmusowym obecnego sentymentu na rynku – wyjaśnia analityk. Pokonanie tego wsparcia najprawdopodobniej doprowadzi do dalszych spadków i testu poziomów docelowych w rejonie 101,19/99,00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here