Naga Marketscommerzbank_logoAnalitycy Commerzbank co kilka dni publikują raporty dotyczące poszczególnych walut G10. W dzisiejszej odsłonie nieprzypadkowo padło na USD. Wczorajsze dane ADP oraz planowane na dziś ISM mogą całkiem sporo powiedzieć o zielonym.


Wczorajsze dane ADP wskazujące wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 214 tysięcy były zgodne z ostatnią linią pozytywnych zaskoczeń z amerykańskiej gospodarki. Dzisiejsze publikacje mają spore szanse na kontynuację dobrej passy i powinny być kolejnym ciosem dla opinii straszących amerykańską recesją.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sytuacja USD i gospodarki Stanów nie jest wcale taka zła, jak mogłoby się to wydawać. Prognozy inflacyjne odrobinę wzrosły a indeks USD znacznie się uspokoił. Efektem tego inwestorzy są znacznie bardziej pewni swego i ponownie rozpoczęli wycenę przyszłych podwyżek stóp procentowych w Stanach. Jednak ci, którzy liczą na kolejny rajd USD nieco się zawiodą.

Lepsze dane, lepsze prognozy a EUR/USD rośnie? Commerzbank zaleca cierpliwość, a my w tym czasie obserwujemy poziom 1,09 i szukamy oznak słabości.
Lepsze dane, lepsze prognozy a EUR/USD rośnie? Commerzbank zaleca cierpliwość, a my w tym czasie obserwujemy poziom 1,09 i szukamy oznak słabości.

W obliczu wciąż słabych prognoz inflacyjnych i niepewnych odczytów, Fed nie może pozwolić sobie na silniejszą walutę. Zdaniem analityków Commerzbanku, im szybciej dolar będzie aprecjonował tym szybciej członkowie Rezerwy będą chłodzić rynkowe emocje i tym dłużej będziemy musieli godzić się na wciąż niskie stopy procentowe. Obecna sytuację można porównać do tej z przed kilku miesięcy, gdy w podobnych warunkach przedłużono wprowadzenie wyższych stóp z września do grudnia. Oczekujemy, że nadchodzące tygodnie i miesiące będą testem cierpliwości dolarowych byków – podsumowuje Commerzbank.

Wykorzystaj zalety opcji binarnych – sprzedaj EUR/USD i nie martw się o poziomy stop lossConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here