Naga Marketscommerzbank_logoDzisiejszej decyzji SNB można było się spodziewać już po ostatniej decyzji EBC, która miała miejsce w czwartek, 10 marca. Dlaczego? Wszystko wyjaśniają analitycy Commerzbank:


Gdyby ktoś 10 marca przechodził pod oknami Swiss National Bank, być może miał okazję usłyszeć huk wystrzelonych korków od szampana… Jednak, żarty na bok – decyzja EBC w bardzo dużym stopniu wpłynęła na brak działania ze strony SNB. Dlaczego?

Te artykuły również Cię zainteresują
Poluzowanie polityki monetarnej EBC natychmiast znalazło odzwierciedlenie w wycenie EUR – wspólna waluta tonęła. Jednak zaledwie przez około kwadrans. Po Decyzji nastąpiła konferencja prasowa Mario Draghiego, która wszystko zmieniła. EUR gwałtownie zaczęło drożeć, gdy z ust prezesa EBC wyszły słowa zapewniające rynek, że ta obniżka jest ostatnią. Tego właśnie było trzeba Szwajcarom.

Sprawdź spready na crossach CHF oferowane przez najlepszego zagranicznego brokera forex według fundacji FxCuffs

Gwałtowna aprecjacja EUR względem pozostałych walut G10 sprawiła, że problemy SNB z kursem wymiany EUR/CHF stały się nieco mniejsze. Silniejsze euro oddala potrzebę realnych działań, czy to na rynku walutowym (poprzez bezpośrednie interwencje) czy poprzez odpowiednie instrumenty polityki monetarnej (stopy procentowe). SNB wystarczy w tym momencie jedynie pogrożenie palcem i twierdzenie, że w razie potrzeby bank nie zawaha się działać. Sęk w tym, że zdaniem analityków Commerzbank, potrzeba działania długo nie zajdzie. Byczo spoglądamy w stronę EUR/CHF – konkluduje bank.

EUR/CHF wybiło w marcu średnioterminowy kanał spadkowy, jednak niemal od razu wpadło również w konsolidację w okolicy 1,0970. Commerzbank pozytywnie spogląda na parę i czeka z długimi pozycjami na EUR/CHF
EUR/CHF wybiło w marcu średnioterminowy kanał spadkowy, jednak niemal od razu wpadło również w konsolidację w okolicy 1,0970. Commerzbank pozytywnie spogląda na parę i czeka z długimi pozycjami na EUR/CHFConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here