Naga Marketsłańcuch na tle napisu blochchainNiemiecka firma bankowo-finansowa Commerzbank oraz firmy technologiczne Continental i Siemens wspólnie przeprowadziły pilotażową transakcję za pomocą blockchaina.

Wyżej wymienione podmioty po raz pierwszy przeprowadziły transakcję zabezpieczającą na rynku pieniężnym opartą na blockchainie o wartości 100 000 euro (113 340 USD) w ramach projektu pilotażowego w styczniu. Continental działał jako wystawca zabezpieczenia, Commerzbank zapewnił platformę blokową R3 opartą na Cordie, podczas gdy Siemens figurował jako inwestor.

Poprawić transakcje

Platforma oparta na blockchain pozwoliła firmom poprawić elastyczność, efektywność i przejrzystość transakcji. Mówiąc o innych korzyściach płynących z transakcji, Peter Rathgeb z Corporate Treasurer w Siemens, przekazał w komunikacie prasowym z 21 lutego następujące wnioski:

“Znacznie krótszy czas realizacji i szybszy czas wprowadzenia na rynek pokazują wyraźne zalety tej technologii [blockchain]. Do najważniejszych wyzwań należą kwestie bezpieczeństwa i wydajności, a także kwestie prawne, takie jak potrzeba stworzenia spójnego europejskiego standardu i zrozumienia przepisów dotyczących transakcji opartych na blockchainie.”

Pod koniec 2018 r. Commerzbank we współpracy z francuskim bankiem korporacyjnym i inwestycyjnym Natixis oraz holenderską firmą finansową Rabobank dokonał komercyjnej transakcji o wartości 100 000 euro (113 340 £) na platformie Corda. Commerzbank opracował sieć pilotażową, oprogramowanie i sieć księgi rozproszonej (DLT) dla handlu oraz instrukcje dotyczące ewentualnych skutków prawnych.

Wcześniej Siemens dołączył do platformy typu blockchain – Energy Web Foundation (EWF), aby promować wykorzystanie zdecentralizowanych technologii w sektorze energetycznym. Przedstawiciele Siemensa twierdzili wtedy, że technologia blockchain pomoże zwiększyć interoperacyjność w tym obszarze, łącząc konsumentów z producentami energii i operatorami sieci.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here