Naga Marketscommerzbank_logoDzisiejsza decyzja EBC w sprawie wysokości stóp procentowych nie jest ostatnią jaka zapadnie w czerwcu. We wtorek, 7 czerwca Reserve Bank of Australia zdecyduje o poziomie oficjalnej stopy kasowej Australii. Czy RBA zdecyduje się na zrobienie kolejnej niespodzianki inwestorom, tak jak to miało miejsce w maju? Analitycy Commerzbank nie są co do tego pewni…


Przede wszystkim należy spojrzeć na ostatnie dane jakie płynęły do nas z Australii. Solidny wzrost gospodarczy na poziomie +1,1% oraz wyniki bilansu handlowego z maja wskazują na to, że kolejne cięcie stóp przez RBA na najbliższym posiedzeniu jest raczej mało prawdopodobne.

Sprzedaj AUD/USD razem z FxPro – sprawdź warunki transakcyjne brokera

Pozytywne sygnały płyną do nas również z Chin – tamtejsze PMI nie wskazuje na potencjalny szok jakiego Australia może doświadczyć od jednego ze swoich największych partnerów handlowych. Wycena AUD na rynkach również się pogorszyła – spadki pogłębiły się w stosunku do większości walut, a to pozytywnie wpłynie na rozwój cen w kraju.

Wielką niewiadomą jest również Fed, a raczej prognozy co do jego ruchów. Jeśli członkowie Reserve Bank of Australia uwierzą w to, że amerykańska Rezerwa może podnieść stopy już na najbliższym posiedzeniu (15 czerwca) wtedy z czystym sumieniem będą mogli “nie robić nic” ponieważ AUD/USD w dalszym stopni będzie wspierało powrót gospodarki Australii na właściwe tory – przekonują analitycy Commerzbanku.

AUD/USD podąża w kierunku poprzednich dołków.
AUD/USD podąża w kierunku poprzednich dołków.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here