Naga MarketsCommzerzbank (CBK.DE) w trakcie pierwszego półrocza był jedną z najlepszych spółek z indeksu DAX. Notowaniom Banku sprzyjała poprawa zyskowności z uwagi na skutecznie prowadzony proces restrukturyzacji. Ponadto Commerzbank może być jednym z największych wygranych zmian w polityce monetarnej prowadzonej przez EBC.


Od dołków sprzed roku notowania Banku wzrosły  ponad dwukrotnie. Wciąż mamy do czynienia z trendem wzrostowym, ale obecny impet strony podażowej może wskazywać, że obecna korekta spadowa się przedłuży. Jeśli nałożyć zasięg największego cofnięcia w obecnej sekwencji wzrostowej, do czego doszło na początku roku, to obecne spadki powinny zaprowadzić kurs akcji w okolicę 9,732 EUR. Jest to ważny poziom z punktu widzenia analizy technicznej – wcześniej służył on za górne ograniczenie konsolidacji. Dlatego też teraz powinien pełnić funkcję wsparcia – obrona tej bariery może oznaczać wytworzenie się nowego wyższego dołka oraz powinna dawać okazję do większego odbicia. Za stroną popytową przemawia także układ wznoszących się średnich kroczących – potwierdzenie siły trendu wzrostowego. Dlatego też wybicie najbliższej strefy wsparcia może zacząć niepokoić byki. W takim scenariuszu kolejną barierą dla sprzedających powinna być linia trendu.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

W trakcie piątkowej sesji notowania Commerzbanku znajdują się pod presją z uwagi na fakt, że UBS obniżył dla niego rekomendację z “kupuj” do “trzymaj”, z ceną docelową 11,5 EUR, czyli o 9,2% więcej niż kurs ostatniego zamknięcia.  Nastawienie pozostałych domów maklerskich jest również dosyć ostrożne – na 26 rekomendacji, 6 to “kupuj”, 15 to “trzymaj”, a 5 to “sprzedaj”. Natomiast cena docelowa dla akcji spółki wynosi 9,89 EUR, czyli nieco mniej niż obecna wycena rynkowa. Niemniej warto pamiętać o Commerzbanku, gdyż może stać się on głównym beneficjentem odejścia Europejskiego Banku Centralnego od ultra ekspansywnej polityki monetarnej.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here