Naga MarketsPiątkowa sesja nie powinna należeć do nadzwyczaj niespokojnych z racji wykluczenia z handlu części krajów azjatyckich w których obchodzony jest początek nowego roku lunarnego. Rynek walutowy z niecierpliwością oczekuje na publikację minutek z ostatniego posiedzenia Fed. Analitycy Commerzbank są jednak zdania, że nawet jeżeli Rezerwa Federalna podtrzyma swój jastrzębi ton, nie pomoże wycenie dolara na rynku.


W momencie gdy amerykański parkiet może faktycznie służyć jako boja prezydentury Donalda Trumpa, to poruszając temat kursu dolara nie można oprzeć się wrażeniu, że mamy do czynienia z lekkim kacem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obserwowana korekta USD prawdopodobnie będzie ograniczona w czasie, a w najbliższym okresie mało prawdopodobnym jest pojawienie się pozytywnego wpływu amerykańskiej polityki monetarnej na wycenę zielonego – uważają analitycy Commerzbank.

W swoim, zaplanowanym na środę, oświadczeniu, Fed najprawdopodobniej wskaże na polepszające się warunki gospodarcze odzwierciedlone rosnącymi wskaźnikami wzrostu i inflacji. Niemniej jednak, zapowiadane przez Rezerwę dwie podwyżki stóp w tym roku są już w tym momencie zdyskontowane przez rynek. Dopóki na rynek nie spłyną znacznie lepsze od prognozowanych dane, lub Fed nie wyrazi zdecydowanego optymizmu co do terminu kolejnej podwyżki, dopóty uczestnicy rynku pozostaną sceptycznie nastawieni do dolara – czytamy w dzisiejszej publikacji Commerzbank.

Otrzymuj komentarze makroekonomiczne największych banków na swój adres email – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Podobna rzecz dzieje się obecnie na Wyspach Brytyjskich, gdzie rynek coraz częściej zerka w kierunku przedstawicieli banku centralnego. Bank of England zbierze się w przyszły czwartek by ponownie zdecydować o kształcie swojej polityki monetarnej. Prognozy rynkowe mówią jednak o braku jakichkolwiek zmian – zarówno w poziomie stóp, jak i w kształcie prowadzonego przez BoE programu skupu aktywów (QE). Znacznie więcej uwagi zostanie natomiast poświęcone raportowi inflacyjnemu, który być może wykaże korelację pomiędzy obecną wyceną funta, która mocno ucierpiała dzięki Brexitowi, a zmianą w średnim poziomie cen w gospodarce. Mimo naszych przekonań co do takiego stanu rzeczy, nie sądzimy by w najbliższym czasie nadeszła zmiana w brytyjskiej polityce monetarnej, ani tym bardziej większa korekta funta na rynku. Niepewność związana z przyszłym kształtem stosunków handlowych pomiędzy Londynem a Unią Europejską będzie negatywnie wpływała na GBP – podsumowuje Commerzbank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here