Naga Marketscommerzbank_logoKońcówka minionego tygodnia to nie jedynie kongres FxCuffs, który miał miejsce w krakowskim ICE, ale również posiedzenie polskiej Rady Polityki Pieniężnej. Analitycy Commerzbanku przyjrzeli się bliżej wydarzeniom w naszym kraju i na ich podstawie wystawiają rekomendację EUR/PLN.


Nie zrobiło się głośno o ostatniej decyzji RPP z jednej, prostej przyczyny – członkowie Rady postąpili zgodnie z naszymi prognozami, a więc nie dokonali żadnych zmian w dotychczasowej polityce monetarnej Polski – komentują ostatnie wydarzenia analitycy Commerzbank.

Te artykuły również Cię zainteresują
Znaczącą zmianą w ocenie banku była korekta prognoz inflacyjnych na 2016 rok z 1,1% do -0,35%. Również prognozy na 2017 rok zostały obniżone i w tym momencie szacuje się, że poziom inflacji w naszym kraju wyniesie za rok około 1,45% (poprzednio 1,25%). Banki centralne krajów Unii, które nie używają jeszcze wspólnej waluty, obniżają swoje prognozy inflacyjne z kwartału na kwartał. Nie wydaje nam się, że polska obniżka tychże pozostała ostatnią – przekonuje Commerzbank.

Marek Belka, przewodniczący Rady nie wykluczył na posiedzeniu potrzeby podjęcia działań w kierunku poluzowania, restrykcyjnej jak na europejskie warunki, polityki monetarnej NBP. Niemniej jednak kadencja Belki dobiega końca, a on sam zostanie zastąpiony kimś innym. Na ten moment, nie znając jeszcze sylwetki przyszłego przewodniczącego RPP, jest zbyt wcześnie aby wskazywać na ewentualne zmiany. Nie sądzimy jednak, aby złoty dalej się osłabiał i prognozujemy oscylację EUR/PLN w okolicy 4,2500.

Analitycy Commerzbank przekonują, że EUR/PLN ma szansę wrócić do sytuacji podobnej do tej z przed wyborów parlamentarnych i oscylować w okolicy 4,25
Analitycy Commerzbank przekonują, że EUR/PLN ma szansę wrócić do sytuacji podobnej do tej z przed wyborów parlamentarnych i oscylować w okolicy 4,25Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCo będzie grane? Prognozy Admiral Markets, 14.03.2016
Następny artykułEBC już bez kul? Komentarz Goldman Sachs
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here