Naga Marketscommerzbank_logoNajnowsza publikacja Commerzbanku porusza również kwestię polskiej złotówki. Analitycy banku jasno przyznają, że sytuacja PLN nie należy do najlepszych – również za sprawą zmian w polskiej polityce. Jakie są prognozy banku wobec EUR/PLN?


Wczoraj, na EUR/PLN odczuwaliśmy silne turbulencje, gdy polski złoty dynamicznie tracił na wartości względem EUR, a wycena EUR/PLN podniosła się o nieco ponad 5 groszy. Na ten moment wydaje się, że kryzys został zażegnany, gdy para porusza się w dość stabilnej konsolidacji 4,3420-4,3520. Winę za tak dynamiczne ruchy na złotówce ponosi globalny sentyment jaki w tym momencie się krystalizuje na walutach krajów rozwijających się.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sprawdź jak wąskie mogą być spready na parach powiązanych z PLN.

Również polska polityka odegrała swoją rolę w szerszym trendzie EUR/PLN. Po wygranej PiSu PLN przyspieszyło swój spadek wobec głównych walut: EUR, USD oraz GBP. Zdaniem Commerzbanku straciliśmy również łatkę safe heaven – miejsca do którego spływał kapitał, gdy awersja do ryzyka na rynkach finansowych przybierała na sile.

EURPLN.nddDaily
Commerzbank nie określił jak szeroka miałaby być konsolidacja wokół 4,25. W tym momencie możemy obserwować silny trend wzrostowy z regularnymi korektami.

Analitycy banku zauważają również podażową presję na naszych obligacjach skarbowych – wczoraj odnotowaliśmy zwiększenie spreadu pomiędzy popularnymi dziesięciolatkami a  dwuletnimi obligacjami skarbowymi o 25 pb. Prognozy analityków Commerzbanku zakładają szeroką konsolidację EUR/PLN wokół poziomu 4,25, która może się utrzymać nawet do końca tego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here