Naga Marketscommerzbank_logoSpora zmienność i generalne osłabienie polskiej waluty skłoniło po raz kolejny analityków Commerzbanku do bliższemu przyjrzeniu się sytuacji PLN. Bank niestety nie ma dobrych wieści dla naszej gospodarki.


Polskie CPI odnotowało spadek o 1,1% rok do roku w kwietniu, co powoduje, że prognozy pogłębienia się deflacji w kraju stają się coraz bardziej prawdopodobne. Oznacza to również większe prawdopodobieństwo prognoz Commerzbanku, który wskazywał na potencjalną decyzję RPP w sprawie obniżki stóp procentowych w Polsce.

Warunki na parach powiązanych z polskim złotym zmieniają się jednak z dnia na dzień. Główną winę ponoszą za to starcia rządu z Trybunałem Konstytucyjnym oraz Sądem Najwyższym. Nie bez przyczyny również zaobserwowaliśmy wzmożoną wyprzedaż polskich obligacji dotychczas pozostających w rękach inwestorów zagranicznych. To doprowadziło do sporej deprecjacji PLN w ostatnim tygodniu.

W naszym odczuciu każdy następny okres zwiększonej zmienności PLN wzmacnia pozycję jastrzębi w polskiej Radzie Polityki Pieniężnej. Naszym zdaniem, NBP za wszelką cenę będzie próbował uniknąć zbyt wielkiego osłabienia się pozycji złotówki na rynku.

EUR/PLN jak na razie przebywa w formacji trójkąta, która pojawiła się na wykresie po znacznym osłabieniu pozycji złotówki względem euro.
EUR/PLN jak na razie przebywa w formacji trójkąta, która pojawiła się na wykresie po znacznym osłabieniu pozycji złotówki względem euro.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here