Naga Marketsmbank kurs GPW, logo mBankuJak poinformowała Bettina Orlopp, członek zarządu Commerzbanku ds. prawnych, bank podtrzymuje plan sprzedaży mBanku, jednak nie odbędzie się to za wszelką cenę. Komentarz pojawił się po tym, gdy okazało się, iż jedynym chętnym na zakup mBanku jest Bank Pekao, przez co może oznaczać problem z uzyskaniem adekwatnej ceny. Akcje banku reagują silną przeceną spadając niemal 5 proc. od początku tygodnia.


mBank na sprzedaż, ale po właściwej cenie

Ale muszę powiedzieć, że sprzedamy mBank tylko, jeżeli uzyskamy właściwą cenę, w innym wypadku byłoby to głupie – dodała Orlopp podczas telekonferencji z inwestorami.

Na początku lutego informowaliśmy, iż Pekao złożyło ofertę zakupu mBanku i jest postrzegane jako zdecydowany faworyt przy przejęciu powstałego 20 lat temu banku. Nieoficjalnie wskazuje się, iż potencjalnych konkurentów Pekao ma odstraszać obawa przed “ingerencją polityczną”.

Prezes Pekao Marek Lusztyn przyznał w wywiadzie dla money.pl, że mBank jest bardzo interesującą instytucją bankową. Jest jednym z najbardziej innowacyjnych banków w Polsce i Europie. Firma została wystawiona na sprzedaż, a odpowiedzialnie działający zarząd powinien uważnie przyjrzeć się możliwości takiej inwestycji.

Akcje mBanku niemal 5 procent w dół

Notowania mBanku odnotowują w tym tygodniu znaczną przecenę sięgającą 4,5 procent. To pozwoliło na spadek w rejon poziomu 373 zł za akcje znosząc tym samym cały zeszłotygodniowy wzrost. Najbliższy poziom wsparcia stanowi tegoroczne minimum 360 zł, którego przebicie otworzyłoby drogę do okrągłego poziomu 300 zł z sierpnia ubiegłego roku. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej oporu 400 zł i jego trwałe przebicie pozwoliłoby na wyhamowanie presji sprzedających.

Kurs mBanku na interwale tygodniowym, tradingviewcom
Kurs mBanku na interwale tygodniowym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUOKiK ostrzega przed wekslami inwestycyjnymi
Następny artykułIndeks DAX bije kolejne rekordy
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here