TMS


Jeśli rynek zamknie się na podobnych poziomach na których EURUSD znajduje się obecnie będzie to już trzeci tydzień z rzędu kiedy para notuje wzrosty. Analitycy Commerzbank w swoim piątkowym komentarzu walutowym zachęcają swoich klientów do pozostania w długich pozycjach i kupno dołków w korektach. 


Rynek jest już dość mocno rozciągnięty – zauważają analitycy Commerzbank po tym jak EURUSD na fali słabości dolara utworzyło nowy roczny szczyt  na wykresie. W dalszych akapitach swojego dzisiejszego komentarza zwracają uwagę właśnie na ten fakt. Dolar jest dość słaby i stan ten może się utrzymać jeszcze przez dłuższy czas. Nie wykluczamy jednak spekulacyjnej korekty trendu – przekonują analitycy.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Nie oznacza to jednak tego by pozostający w longach na EURUSD inwestorzy księgowali w panice swoje zyski. Jeżeli będziemy mieli do czynienia z korektą, to będzie ona dynamiczna lecz raczej krótka – przekonuje bank. A prawdpodobieństwo spadków rośnie, gdyż od od kilku dni eurodolar ma wyraźne problemy z utworzeniem nowego szczytu. Nie pomagają również wysokie wartości RSI na które również zwracają uwagę analitycy.

Pozostajemy byczo nastawieni do pary jednak w kolejnych dniach oczekujemy tymczasowym spadków. Wykorzystamy je do kupna EURUSD po nieco niższej cenie i zalecamy podobne podejście naszym klientom – podsumowują dzisiejszą publikację analitycy. Commerzbank wskazuje na okolice 1,2165 jako wystarczająco atrakcyjne do poszukiwania sygnału wejścia w długą pozycję.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułHSBC zapłaci $101 mln w sprawie manipulacji na rynku FX
Następny artykułSEC: Fundusze BTC niebezpieczne dla inwestorów?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here