Naga MarketsCommerzbank i Credit Suisse z negatywnym nastawieniem do notowań złota Pierwsze dni marca przynoszą uspokojenie sytuacji na rynku złota, po kolejnej gwałtownej przecenie w lutym. Wydane raporty analityczne z ostatnich dni opisują tę sytuacją i wskazują na nowe prognozy. Karen Jones, szefowa zespołu FICC Technical Analysis Research w Commerzbanku uważa, że kurs złota ustabilizuje się na obecnych poziomach. Jednak po okresie stabilizacji, cena złota może nadal spadać. W raporcie wskazuje się na poziom 1653 USD.

Z kolei, według analityków Credit Suisse, rosnące rentowności amerykańskich obligacji powinny wywrzeć dalszą presję na złoto. Stratedzy tej instytucji wskazują na ważny moment jakim było przełamanie kluczowego wsparcia w rejonie 1765 USD. Ich zdaniem, jednoznacznie wskazuje to na dominację strony podażowej i będzie miało wymierne konsekwencje w postaci dalszego spadku notowań. W raporcie mówi się o kolejnych poziomach wsparcia przy 1726 USD oraz niżej 1670 USD, a nawet 1615-20 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs złota blisko kolejnego wsparcia

Spoglądając na notowania w skali dziennej, widać że może dojść do ustabilizowania sytuacji w krótki okresie. Spadki wyhamowały przy dolnej krawędzi kanału spadkowego i z pewnością jesteśmy na rynku dość wyprzedanym. Rośnie więc ryzyko wystąpienia korekty, przed ewentualnym dalszym spadkiem na jaki wskazuje zarówno Commerzbank jak i Credit Suisse.

gold

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje nasdaq | internetowy kurs funta | kurs ropy | kurs dolara nbp prognozy | pgnig notowania akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here