Naga MarketsSztabki złotaJak informuje Commerzbank, pomimo silnych spadków na złocie, banki centralne decydują się na zakupy. Zakupy te niekoniecznie muszą się przełożyć na odbicie cen. Rynek złota jest dziś zamknięty, podobnie jak większość światowych indeksów. Niemniej w ostatnich dniach mogliśmy obserwować na tym surowcu silne spadki. Czy ruch się zatrzyma, a może to początek trendu spadkowego?


W środę mogliśmy obserwować próbę odbicia na złocie, przewagę szybko przejęła jednak podaż, sprowadzając cenę złota na nowe minima. Z kolei wczoraj doszło do wybicia najniższych poziomów od grudnia 2018 roku. Według danych z szwajcarskiej służby celnej, eksport złota do Chin i Hong Kongu sięgnął w marcu 33.1 tony, a do Indii wysłano w tym okresie 24.2 tony złota. Są to najniższe poziomy od listopada 2018 roku. Odnosząc się jednak do danych z Indii, można zauważyć, że eksport w ubiegłym miesiącu był znacznie większy, co może świadczyć o tym, że Szwajcaria nie jest głównym dostawcą złota do tego kraju. Taka sama sytuacja jest widoczna w Chinach. Oznacza to, że prawdziwy popyt tych państw jest większy, niż pokazują to dane ze Szwajcarii. Jak podaje Międzynarodowy Fundusz Walutowy, banki centralne zdecydowały się w marcu na zwiększenie rezerw w złocie. Najwięcej złota kupiła Turcja (17 ton) i Kazachstan (5 ton). Prawdopodobnie swoje rezerwy zwiększa także Chiny i Rosja, czego powinniśmy się dowiedzieć z kolejnych danych. Pomimo wyraźnych zakupów na złocie nie widać odbicia

Zobacz także: Poranny przegląd rynków – Wielki Piątek i mniejsza zmienność

Sytuacja techniczna na złocie

Cena złota znajduje się poniżej kluczowego wsparcia. Według mnie dopiero wyjście powyżej 1278$, a najlepiej 1280$, będzie sygnałem do większego odbicia. Wtedy też celem dla kupujących byłaby linia poprowadzona po ostatnich szczytach. W przeciwnym razie mogą czekać nas dalsze spadki. Kolejne kluczowe ważne wsparcie wypada dopiero przy współczynniku 50% Fibonacciego – okolice 1254$.

Cena złotaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here