Naga MarketsUSD/JPY wyprzedawane - wkrótce może przebić się przez chmurę. Trzymaj shorty do 95 - CommerzbankDrugi pod względem wielkości bank w Niemczech – Commerzbank, który stoi przez znacznymi wyzwaniami w związku z zadeklarowaną chęcią fuzji z innym chętnym do tego bankiem – w tym momencie boryka się z kolejnymi problemami. Akcje banku odnotowują podczas dzisiejszej sesji handlowej blisko 5 procentową przecenę, zbliżając się do najniższych poziomów, wokół których spółka dotychczas oscylowała. Nagłe dołożenie spółce spadków wynika z opublikowanych wyników finansowych oraz pełnego raportu dotyczącego działalności podmiotu za ostatni kwartał. Jak się okazuje, zakładane na początku roku cele banku znacznie odbiegają od aktualnych wyników. Wykres reaguje gwałtowną przeceną akcji.


Podczas dzisiejszej sesji handlowej niemiecki bank Commerzbank pikuje ponad 5 procent, na wieści o opublikowanych wynikach finansowych oraz pełnego raportu dotyczącego kondycji podmiotu. Jak się okazuje, inwestorzy są mocno zawiedzeni wynikami – a prognozy zarządu z początku roku okazały się mocno rozstrzelone względem aktualnych odczytów. Cena akcji spada dziś z 5,70 euro za akcję do poziomu 5,39 euro – co czyni spółkę najgorzej radzącą sobie w składzie indeksu MDAX (indeks spółek średniej wielkości). Spółka zbliża się tym samym do rekordowo niskich poziomów z roku 2016, kiedy to cena za akcję wynosiła 5,15 euro za akcję.

wykres Commerzbank D1 07.08.2019
Commerzbank D1 07.08.2019

Bank podał dziś, że jego przychody spadły o 3,1% rok do roku do 2,13 mld euro, co nie zostało uwzględnione we wcześniejszych szacunkach podmiotu. A zysk operacyjny podmiotu spadł w drugim kwartale o 26 procent do 298 mln euro, jak podał Commerzbank. Zarząd banku zaraz po opublikowanych wynikach napisał, że jego cel na rok 2019 był “znacznie bardziej ambitny” głownie po tym, jak pożyczkodawca zwiększył rezerwy na ryzyko związane z kredytami nieregularnymi i powiedział, że stoi w obliczu “pogarszających się” warunków gospodarczych, które przyczyniają się do obecnych wyników finansowych.

Zobacz również: Strategia PSV: Punktem kierunkowym 11.540 pkt na DAX. Czas na dalszą obniżkę?

Jednak jak ostrzegali analitycy w okresie przed publikacją danych –  w okresie spowolnienia gospodarczego Commerzbank może znacznie bardziej ucierpieć niż konkurenci kredytów nieregularnych na rynku, ponieważ podmiot agresywnie starał się rozszerzyć akcję kredytową dla przedsiębiorstw. W raporcie zarząd podkreślił, że mimo wszystko ogólna jakość jego portfela kredytowego była dobra – mniej niż 1 procent kredytów w pierwszym półroczu było nierentownych, co stanowiło lepszy wynik od analogicznego okresu zeszłego roku.

Warto dodać, że zarząd banku nadal pozostaje optymistyczny. Commerzbank podał dziś również, że nadal oczekuje “niewielkiego” wzrostu zysku w tym roku oraz, że jest nadal w stanie nadgonić poprzednie prognozy dotyczące wyników za całościowy wynik 2019 roku. Czy jednak będzie to w stanie wyhamować spadający nóż akcji niemieckiego banku?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here