Naga MarketsComarch zaskoczył wynikami. Wycena przy 247,60 zł. Kurs kończy dużą korektę Biuro Maklerskie mBanku, przy okazji publikacji raportu za IV kwartał spółki Comarch, wydało krótkie omówienie raportu i przypomniało swoją rekomendację dla spółki czyli “kupuj” z ceną docelową na poziomie 247,60 zł. Dzisiaj kurs akcji rośnie o blisko 9% przy wyraźnie podwyższonych obrotach.

Przychody w IV kwartale wyniosły 474,0 mln PLN i były istotnie wyższe od naszych oczekiwań (o blisko 58 mln PLN) – podało BM mBanku. Comarch zaskoczył nas także wielkością obrotów na rynku polskim (265,9 mln PLN vs. 218,4 mln PLN oczekiwane), zwłaszcza w obszarach finanse i bankowość, przemysł i utilities oraz w sektorze publicznym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wynik EBITDA wyniósł 89,1 mln PLN i był 71% wyższy R/R. Wynik jest wyższy od naszych oczekiwań o 40% i 61% od konsensusu rynkowego. Zysk netto był na poziomie 51,8 mln PLN.

W 4Q’20 wzrost kosztów działalności, będący następstwem presji płacowej występującej w sektorze IT, a także wprowadzenia składek na PPK, był na poziomie +5,4%. Zwracamy uwagę na wysoką generację gotówki: w ciągu 2020 r. CFO Comarchu wyniósł 293,8 mln PLN (vs. 169,0 mln PLN w 2019 r.). To efekt poprawy wyników oraz dużego dodatniego salda na kapitale obrotowym.

Podsumowując, wyniki za 4Q’20 są dużo lepsze od oczekiwań. Spółka nadrobiła słabszy 3Q’20 z nawiązką. Spodziewamy się pozytywnej reakcji rynku na wyniki i podtrzymujemy naszą pozytywną rekomendację.

Początek końca korekty

Spoglądając na wykres tygodniowy, mamy potencjalny początek końca dość rozbudowanej korekty. Szersza tendencja nadal jest wzrostowa i nadal otoczenie rynkowe powinno sprzyjać całej branży IT. Wydaje się więc, że jeżeli tylko sentyment na szerokim rynku nie będzie przeszkadzał, to kurs powinien wrócić do głównego trendu.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs btc | btc prognoza | kurs dolara | dax index online | bitcoin kurs 2019 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here