Naga MarketsComarch z wyceną przy 277 zł - zapiski giełdowego spekulantaComarch podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego na dostarczenie do około 200 mazowieckich samorządów systemów informatycznych do zarządzania procesami kadrowymi. Wartość łączna zamówienia wynosi 8,27 mln zł brutto. Jest to kolejna umowa z tym podmiotem w ramach prowadzonej cyfryzacji urzędów. Notowania zareagowały na podpisaną umowę kilkuprocentowym wzrostem. Wydaje się, że powodem zwyżki mogło być także wydanie rekomendacji przez Haitong Bank, który podwyższył zalecenie dla Comarchu do „kupuj” z „neutralnie”, jednocześnie podnosząc cenę docelową do 277 zł z 276,9 zł poprzednio.

To wycena sięgająca tegorocznych maksimów. „Pozytywnym aspektem jest wzrost portfela zamówień o około 7-8 proc. rdr, co oznacza, że dynamika przychodów w II poł. 2021 br. powinna przyspieszyć do około +10 proc. rdr, z +2 proc. zanotowanych w I poł 2021 r. Przyspieszenie dynamiki przychodów powinno być napędzane głównie przez bardziej marżowy sektor TMT oraz handel i usługi.Nad wsparciem

Koszty zatrudnienia wzrosły w spółce w I poł. roku o ok. 7 proc. r/r, ale Comarch oczekuje, że w II poł. roku przyspieszą do ok. +10 proc. rdr. Spółka planuje podniesienie cen swoich produktów i usług, aby dostosować się do rosnących kosztów, ale proces ten zajmie trochę czasu, dlatego Haitong Bank nieznacznie obniża prognozy EBITDA na lata 2021/22″ – napisano w raporcie Haitong Banku.

comarch


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here