Naga MarketscomarchComarch jest producentem rozwiązań informatycznych oraz integratorem. Od 1993 Comarch pomaga klientom w osiąganiu większej rentowności i w czerpaniu zysków z nowoczesnych produktów i rozwiązań, z wykorzystaniem szerokiego spektrum narzędzi uzupełnianych najwyższej jakości usługami.

W trakcie czwartkowej sesji opublikowana została rekomendacja DM mBanku, w której analitycy podtrzymali rekomendację Comarchu na poziomie “kupuj”, podnosząc cenę docelową do 231 zł z 230 zł wcześniej.

“Spółka jest notowana na EV/EBITDA’19 = 6,4x, tj. z aż 32 proc. dyskontem do grupy porównywalnej, co nie jest naszym zdaniem uzasadnione, patrząc na momentum wynikowe (wzrost EBITDA w 2019 r. w Comarchu szacujemy na +27,4 proc. vs. 8,0 proc. mediana dla peer grupy)” – napisano w raporcie.

“Aktualizujemy nasz model wyceny po wynikach 1Q’19 i o aktualne wskaźniki dla spółek porównywalnych. Nowy poziom ceny docelowej to 231,00 zł, co implikuje ponad 29 proc. potencjał wzrostu, dlatego podtrzymujemy rekomendację +kupuj+ dla walorów Comarchu” – dodano.

“Wzrost dywidendy zakładamy dopiero od 2022 r., chociaż stan finansów spółki pozwala na podjęcie tej decyzji dużo wcześniej. Z drugiej strony poziom wypłaty w Comarchu nie odbiega rażąco od standardów dla branży (mediana DivYield’19 dla peer grupy=0,8 proc.). Od spółek IT inwestorzy oczekują przede wszystkim wzrostu, nie dywidendy” – podał DM mBanku.

Rekomendacja została opracowana przez mBank na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Na wykresie dziennym cena atakuje lokalny opór w rejonie 179 zł oparty o wcześniejsze dołki. Wybicie tego poziomu powinno oznaczać ruch w kierunku poprzedniego wierzchołka. Byłoby to wstępnym krokiem do zakończenia korekty i powrotu do trendu wzrostowego.

comarch
źródło xStation 5

Czytaj także: Akcje PKN Orlen wybijają ważny poziom. Spółka z nową, wyższą rekomendacjątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here