Naga MarketscomarchW trakcie środowej sesji akcje Comarchu (GPW: CMR) zyskiwały 5% w reakcji na informacje o współpracy z LG U+ przy uruchomieniu pierwszej na świecie sieci 5G. Rozwiązania oferowane przez Comarch będą dla koreańskiego operatora komórkowego pierwszym krokiem w stronę pełnej migracji systemu do nowoczesnego ekosystemu telekomunikacyjnego.


Comarch informuje o nowej współpracy, akcje spółki wyraźnie zyskują

„Wdrożone w trakcie trwania projektu rozwiązania Comarch rozbiły architekturę silosową poprzednio wykorzystywanych systemów, umożliwiając tym samym realizację nowoczesnych usług opartych o sieć 5G, a także zwiększając skuteczność zarządzania siecią dzięki automatyzacji”informuje Comarch w nocie prasowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
W reakcji na informacje akcje Comarchu w godzinach popołudniowych umacniały się o 5%, co jest najsilniejszą jednodniową aprecjacją od początku marca. Comarch testował poziom 190 zł za akcję, ponownie zbliżając się w kierunku tegorocznych maksimów.

– Sukces tego projektu jest kamieniem milowym dla całego zespołu wdrożeniowego, czyli pracowników Comarch, LG U +, oraz LG CNS. Mimo wymagającego harmonogramu prac udało nam się zbudować bardzo efektywne środowisko projektowe, które umożliwiło LG U + na zakończenie projektu o wielkiej wartości biznesowej – powiedział Paweł Workiewicz, CEO koreańskiego oddziału Comarch.

Comarch jest globalnym dostawcą oprogramowania i usług dla przedsiębiorstw. Od 1993 roku firma aktywnie działa w obszarze projektowania, wdrażania i integracji rozwiązań IT dla największych światowych marek takich jak BP, Deutsche Telekom, Diageo, KPN, Orange, Telefónica, Unilever czy Vodafone.

Firma LG U + została założona 11 lipca 1996 roku dążąc do rozwoju usług telekomunikacyjnych, szybkiego Internetu, VoIP i IPTV, a także innych metod transmisji danych. Jest pierwszym na świecie operatorem, który stworzył ogólnokrajową sieć LTE oferującą superszybką łączność wysokiej jakości. Wkraczając w epokę 5G i IoT, LG U + dostarcza najwyższej jakości usługi i dba o zadowolenie klientów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

  1. Teraz każda spółka, która dotyka 5G od razu rośnie. W sumie nic dziwnego, rozbudowa nowej sieci to ogromne zyski dla firm. Niedługo 5G powinno zacząć się pojawiać w każdym kraju.

  2. Polacy potrafią, przekonali nas o tym już nieraz. Czemu nie pracują oni przy budowie sieci 5G u nas w kraju, może to się zmieni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here