Naga MarketsComarch rusza na wyższe poziomy - zapiski giełdowego spekulantaNadal z okresu dobrej koniunktury na usługi IT korzysta Comarch. Potwierdzają to kolejne raporty z wynikami, w tym wczorajszy za I kwartał bieżącego roku. Czytamy w nim, że Comarch odnotował 26,08 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 14,18 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 46,23 mln zł wobec 44,86 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 383,98 mln zł wobec 377,82 mln zł rok wcześniej. Takie wyniki to 12% wzrost rentowności operacyjnej i niemal 7% wzrost netto. W tym czasie EBITDA wzrosła o 1%. Na rynku krajowym przychody spółki wzrosły o 15% (w sumie 41,5% przychodów z rynku krajowego).

Sprzedaż zagraniczna zmalała o 6%, jednak spółka wskazuje, że powodem były głównie różnice kursowe. W I kw. 2021 r. struktura rodzajowa przychodów nie uległa znaczącym zmianom. Przychody ze sprzedaży usług zanotowały spadek o 1,1%, czyli o 3 226 tys. zł. Sprzedaż usług stanowiła 76,1% całkowitych przychodów ze sprzedaży Grupy Comarch. Przychody ze sprzedaży oprogramowania własnego wzrosły o 2 314 tys. zł, czyli o 3,6%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Re-test i dalsze wzrosty

Wartość przychodów ze sprzedaży software obcego była wyższa o 1 849 tys. zł, tj. o 48,8% od odnotowanej w I kwartale roku poprzedniego. W najlepszej wydanej rekomendacji, akcje spółki wyceniane są na 267 zł. Obecnie wykres tygodniowy sugeruje typowy re-test poprzedniego szczytu. Wydaje się więc, że obecnie kurs rusza na wyższe poziomy.

comarch


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: stop loss | analiza dax | lotos kurs | cfd co to jest | polski złoty kurs | kghm notowania | dax futures notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here