Naga MarketsComarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych.

comarch
źródło xStation 5

Notowania spółki wyglądają słabo od połowy 2017 roku, szeroki wieloletni trend wskazuje jednak na wzrosty i pozytywny sentyment do spółki w długim okresie czasu. Na wykresie mamy układ coraz niższych szczytów, co sugeruje zejście ponownie na kluczowe wsparcie okolic 125-130 zł, które pokrywa się z kilkuletnią linią trendu. Co do samych fundamentów, te wyglądają bardzo stabilnie, spółka się rozwija i utrzymuje zadowalające poziomy zysków i rentowności. Spółka odnotowała bardzo udany trzeci kwartał, w którym poprawiła wyniki w niemal każdym ujęciu, jednak wynik za 9 miesięcy jest nieco niższy niż przed rokiem. Także raport za ostatni kwartał wypadł okazale. Wydaje się, że spółce bardziej niż wyniki szkodzi zamieszanie z kontraktami z ZUS na obsługę informatyczną.

Niedawno ZUS odstąpił od części umowy i nawet naliczył spółce spore kary finansowe. Wydaje się, że jest to główna kwestia wpływająca na notowania, tym bardziej gdy spojrzymy na Comarch w kontekście jego głównego rywala na przetargi ZUS czyli Asseco Poland. Wykres wskazuje na negatywny układ ekstremów, aczkolwiek ostatnie odbicie miało niezłą dynamikę. Wydaje się, że wybicie wierzchołka z lipca ubiegłego roku można traktować jako sygnał końca spadków. Jeżeli cena zacznie się cofać, kluczowym miejscem jest linia trendu oraz czytelne wsparcie w rejonie 130 zł.

Czytaj także: Przegląd komunikatów GPW – Inter Cars, Monnari, Torpol

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here