Naga MarketsComarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych.

comarch
źródło xStation 5

Spółka opublikowała w trakcie ostatniej sesji kwietnia raport z wynikami za 2018 rok. Wynika z niego, że spółka odnotowała 30,62 mln zł zysku netto w ujęciu skonsolidowanym. Jest to wynik ponad dwukrotnie słabszy niż przed rokiem. Zysk operacyjny wyniósł 87,54 mln zł wobec 58,36 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 369,62 mln zł w 2018 r. wobec 1 125,11 mln zł rok wcześniej. Jednym z powodów niższych zysków były znaczne inwestycje poczynione ze środków własnych. Nakłady na prace badawcze pochłonęły ponad 13% wszystkich przychodów. Optymistycznie wygląda wykres w ujęciu tygodniowym, gdzie po sporej przecenie, spółka wyraźnie odzyskuje siły. Mamy już wybity poziom ostatniego szczytu trendu spadkowego, co powinno oznaczać dalszą zwyżkę z najbliższym celem w rejonie 200 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zobacz również: Polimex-Mostostal [PXM] – w szerokim trendzie spadkowym – analiza na zamówienie

Orange Polska to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce.

orange
źródło xStation 5

Także Orange pospieszył się z publikacją wyników i we wtorek opublikował raport za pierwszy kwartał, wyprzedzając pod tym względem głównego konkurenta. Z raportu wynika, że spółka wypracowała w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku 643 mln zł zysku EBITDA. Przychody sięgnęły 2,8 mld zł co oznacza wzrost o 2,6%. Liczba klientów usług komórkowych wyniosła 14,8 mln co także oznacza wyraźną poprawę. Podobną dynamiką spółka może pochwalić się także jeżeli chodzi o usługi światłowodowe. Wyniki są dość zgodne z oczekiwaniami firmy, stąd też w komunikacie spółka podtrzymała prognozy wyników na cały 2019 rok. Wykres wygląda jednak dość słabo, w ujęciu wieloletnim mamy nadal trwające spadki. Także zwyżka z drugiej połowy ubiegłego roku zaczyna odchodzić do historii. Obecnie mamy spadkową strukturę ekstremów i wydaje się, że cena może nadal spadać.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here