Naga MarketsComarch specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych.

comarch

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas poniedziałkowej sesji spółka opublikowała raport z wynikami za III kwartał. Zysk netto wyniósł w tym okresie 42,5 mln zł co jest znaczną poprawą względem poprzedniego roku, kiedy zysk wynosił tylko 18,16 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 66,21 mln zł wobec 27,06 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 354,48 mln zł wobec 345,31 mln zł rok wcześniej. Zdaniem spółki, silny wzrost rentowności wynika głównie ze wzrostu sprzedaży zagranicznej, która wzrosła o 34%. Sumując wyniki od początku roku, mamy 69,68 mln zł zysku netto w porównaniu z 22,46 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1,02 mld zł w porównaniu z 949,32 mln zł rok wcześniej. Na wykresie tygodniowym widać początki kolejnego impulsu wzrostowego.

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego.

newag

Wyniki kwartalne pokazał wczoraj także Newag. W III kwartale zysk netto wyniósł 23,1 mln zł, wobec 4,21 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 32,25 mln zł wobec 8,44 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 159,22 mln zł wobec 147,51 mln zł rok wcześniej. W sumie od początku roku, zysk netto sięga już 35,42 mln zł w porównaniu z 17,56 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach w wysokości 540,91 mln zł w porównaniu z 522,67 mln zł rok wcześniej. Od stycznia wynik EBITDA rośnie o 38%. Na wykresie widoczna jest sezonowość w wynikach, która przekłada się na to, że ruchy wzrostowe często inicjowane są w listopadzie lub w grudniu. Obecnie, po ostatniej zwyżce nie doszło do realizacji zysków i cena długo oscylowała przy kluczowym poziomie oporu. Wydaje się, że wskazuje to na silną popytową presję, która wczoraj została wykorzystana po publikacji wyników. W najbliższym czasie kurs powinien więc wzrastać.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here